2012 BURÇ YORUMLARI NURAY SAYARI

 

2012 BURÇ YORUMLARI 2012 BURÇ YORUMLARI NURAY SAYARI2012 BURÇ YORUMLARI NURAY SAYARI
2012 Burç yorrumları Nuray SayarıNuray Sayarı Burç yorumları,2012 Burç yorumları,2012 burçlar, 2012 burç yorumları Nuray Sayarı,Nuray Sayarı,Nuray Sayarı 2012 Burç yorumları,2012 burçlar
2012 Nuray Sayarı Koç Burcu Yorumları : Jüpiter ve Uranüs, Koç burcuna geçiyor. 2012′de şans Koç’lardan yana olacak. 2012 yılında aşk ve ilişkiler konusunda şanslı ve dikkatli olunması gereken dönemler var. İlişkiler ve aşk konusunda en etkin enerji şüphesiz ki Venüs gezegeninin burcunuzla oluşturacağı görünümlerdir.
6 Nisan-30 Nisan arası hayata yaklaşım tarzınız genel olarak, isteklerinizi kabul ettirme konusunda daha inatçı olmanıza rağmen bu durumunuzun dışarıdan bakıldığında ilgi çekici bulunmanızı sağlayıcı bir faktör olarak görünmekte. Kendinizi özel ve önemli olarak gördüğünüz için, karşı cins üzerinde etkinizin yükselmesi söz konusu olabilir. yalnız çok fazla bencil davranmak itici bir durum da oluşturabilir. Dikkatli olmakta fayda var.
9 Mayıs-1 Temmuz arası aşk ve flört ilişkilerinde tutkulu yaklaşımlar ve erotizm gücünüzün yükselmesi ve kendinizi aşk konusunda gayet rahat ifade ettiğiniz, girişimlerde bulunduğunuz aktif bir dönem olarak gözükmekte. Beğenilmek, beraberlik konusunda isteklilik, bonkör yaklaşımların yanısıra bir o kadar da egonuzun yükselişe geçeceği bir dönem olarak görülmekte.
12 Temmuz- 6 Ağustos arası dönem aşk ilişkinizle alakalı konularda kendinizi ön plana almaktan hoşlanacağınız, beğenilmek ve sevilmek içgüdüsü içinde hareket edeceğiniz bir süreç olarak gözükmekte. İlişkisi olmayanlar için bu dönem oldukça şanslı gözükmekte. Yeni aşklar gündeme gelebilir ve keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. Kalıcı olmaktan ziyade belirli bir süreye dayanan aşk ilişkileri ağırlıklı olabilir.
30 Ağustos-24 Eylül arası ise ciddi ilişkiler açısından en şanslı olduğunuz dönem olarak gözükmekte. Bu dönemde karşınıza çıkabilecek yeni kişiler olduğu gibi, beraberliğinizde de gayet olumlu bir süreç geçirebilirsiniz.
Dikkatli olunması gereken tarih aralığı ise 19 Ağustos-4 Ekim arası yönetici gezegeniniz Mars ilişkilerinizde karşılıklı uyum ve dengenin devamı için çatışmalardan kaçınmanız gerektiğini gösterdiği gibi, sorunlarınızı görmezden gelmenizin de problemlerin daha fazla büyümesine yol açabileceğinin göstergesidir.
2012 Nuray Sayarı Boğa Burcu Yorumları : Boğa’lar, yıl boyunca kariyer peşinde koşacak. Alanlarında önleri çok açık. Mesleki kariyeriniz ve genel olarak iş hayatınızla ilgili etkili olabilecek en önemli tarihlerin başında 20 Ocak-13 Mart dönemi ilk başta yer almakta. Bu devrede özgür düşüncelerinizi hayata geçirmenizi sağlayan iş fırsatları yakalayabilir veya şu anki pozisyonunuzla ilgili bir karara varmak gereği duyabilirsiniz. Mars gezegenin geri hareketinin devam etmesi nedeniyle karar vermeden önce düşünmeniz iyi olabilir. Sabit fikirlilikten uzak kalmanız halinde orijinal ve sıradışı gelişmeler yaşayabilirsiniz.
20 Nisan-20 Mayıs doğum günü döneminizde girişimler açısından güçlü bir ifade kazanabilir, daha cesur bir şekilde isteklerinizin peşinden gidebilirsiniz. Bu durum mesleki açıdan size oldukça yeni fırsatlar getirebilir.
19 Ağustos-4 Ekim döneminde gündelik iş temponuz açısından ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışmalısınız. Mesleki açıdan bir ortaklık veya eşiniz vasıtasıyla gelişmeler yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu, paylaşmaya ve işbirliğine açık olmak, pasif tepkiler yerine girişimci davranmak olmalıdır. Tam tersi bir durum içsel olarak gerilimlere ve hareketsizliğe neden olarak dönemin olumlu gelişmelerinde yararlanmanız önünde engel oluşturabilir.
12 Kasım-8 Aralık dönemi yurtdışı bağlantılı işleriniz, mesleki açıdan akademik kariyeriniz ve eğitim konularında gayet olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.
2012 Nuray Sayarı İkizler Burcu Yorumları : İkizler aşık olup, evlilik kararı alacak. 2012 yılı ilişkiler açısından 31 Aralık 2010 -24 Ocak 2012 tarihleri arasında Venüs gezegenin ciddi ilişkiler evinizden geçişi, ilişkinizle alakalı konularda partnerinizin size karşı iyimser, bonkör, pozitif bir ruh hali içinde davranmasını sağlayabilir. Sizin de aynı şekilde karşılığını vermeniz halinde birbirinizle uyum içinde olabilirsiniz. İlişkisi olmayan burç mensupları için bu ilginç karşılaşmalar, yurtdışıyla bağlantısı olan kişilerle tanışmak, son derece renkli, neşe dolu ve özel bir kişiyle yaşanacak beraberlik gibi pozitif etkiler sunabilir.
1 Temmuz-19 Ağustos döneminde ailenizle olan ilişkinize lütfen dikkat ediniz.
19 Ağustos-4 Ekim tarihleri aşkta şanslı ve aktif bir dönem olarak gözükmekte. Mars gezegeninin tutkulu yönü ortaya çıkarken, yeni bir aşk ilişkisi, flört ve erotizm gücünüzün yükseleceği bir dönem olarak geçebilir. Maceraya dönük beraberlikler açısından da etkili gözükmekte. 30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında Venüs gezegeninin de aynı yaşam alanından geçiyor oluşu şansınızı ikiye katlamakta.
18 Ekim-12 Kasım arası ciddi ilişkiler bakımından aktif ve olumlu bir bir dönem olarak gözükmekte.
16 Kasım-27 Aralık ise, evlilik, ciddi ilişkiler açısından çatışmalardan uzak durmak için karşılıklı olarak fedakarlıkta bulunmak, olayları abartmamak ve birbirinizin fikirlerinden yararlanarak hareket etmeniz sonucu olumlu geçebilir. İlişkisi olmayanlar için bu süreç aktif olarak gözükmekte. Tutkulu davranışlara yol açabilir. Bu durum kurulacak beraberliklerde çekim gücü oluşturabilir.
2012 Nuray Sayarı Yengeç Burcu Yorumları : Yengeç’ler, iki yıldır Güneş’in Yengeç burcunda olmasıyla büyük travmalar yaşadı. Görmedikleri gerçekleri zorlanarak, içleri acıyarak gördüler. Aile ilişkileri güçlenecek. 24 Ocak-17 Şubat arası dönemde ciddi ilişkiniz, evliliğiniz ve iş ortaklığınızla alakalı konularda karşılıklı olarak saygı, sevgi birliği içinde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Partnerinizin size karşı oldukça sıkıntılı, engelli ve disipline edici tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. İlişkisi olmayanlar ise ciddi, sevgisini belli etmekten pek hoşlanmayan bir kişiyle tanışma fırsatı bulabilirler.
13 Mart-6 Nisan duygularınız gayet hassas ve son derece güçlü ilişkiler yaşamınızı sağlayan olumlu bir süreç. Yabancı ülke ağırlıklı her türlü girişim konusunda destekleyici olabilir.
18 Haziran-12 Temmuz karşı cins üzerinde etkili ve çekiciliğinizin arttığı bir süreç.
24 Eylül-18 Ekim tarihleri aşkta şans ve tutkulu beraberlikler açısından olumlu.
4 Ekim-16 Kasım arası aşk, flört ilişkinizle ilgili konularda tutkulu davranışlar içinde olabilir, yaşadığınız ilişkinizi aşırı derecede sahiplenebilir, kıskanç ve kontrol kurmaya kalkan bir kişi izlenimi yaratabilirsiniz. Gizli saklı ilişkiler gündeme gelebilir. Sezgilerinizin gücü karşınıza çıkacak kişi veya yaşadığınız ilişkiyle alakalı konularda size yardımcı olabilir. 12 Kasım- 8 Kasım arası ise ciddi ilişki ve evliliğinizle ilgili konularda partnerinizle aranızdaki görüş farklılıklarını düzene koymanız açısından etkili gözükmekte.
2012 Nuray Sayarı Aslan Burcu Yorumları : Karşınıza çıkacak yeni bir kişi aklınızı başınızdan alsa da, kuralları siz koyacağınız için bu süreçte daima öne geçen, ilgiyi üzerinde toplayan kişi de siz olabilirsiniz. Yani hayatınıza girecek kişinin veya birlikte olacağınız kişinin sizi takdir etmesi, desteklemesi, pohpohlaması ve ruhunuzu okşaması gerekecektir.
Aşk konusunda bu şanslı dönem yaratıcı ifade gücünüzün de artışını sağlayacağı için, yaşamınız adına yenilikler yapma isteğiniz yükselecektir. Hayatın güzel ve keyifli yanlarından yararlanmak isteğiniz sizi, atak olmaya, cesaretle öne atılmaya teşvik edicidir. Bu durumda ilişkilerinizden tutun da, dış dünyadaki tüm girişimlerinize kadar öncü bir güçle isteklerinizden peşinden koşabilir, etrafınızdaki insanları da tavırlarınızla etkiniz altına alabilirsiniz. Ateşli haliniz size ayrı bir hava katacağı için, sizinle aynı yönde düşünmeyen kişiler bile cazibeniz ve çekiciliğiniz sayesinde hayır diyemeyeceklerdir.
Ağustos ayının tabi ki ikinci ve hatta en önemli transitlerinden birisi de Öz yöneticiniz Güneşin burcunuzda ilerlemeye başlamasıdır. 22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında devam edecek bu yüksek enerji sizler için hakikaten faydalı, tesirli ve oldukça güçlüdür. Hani deyim yerindeyse, Aslanın kendini Aslan gibi ifade edebildiği bu dönemin kıymetini bilmek ve gayet akıllı bir şekilde değerlendirmek gerekir.
Hatasız, önyargısız ve sürekli olarak savunma durumuna düşeceğiniz bir iletişim canınızı sıkabilir. Gündelik deneyimlerinizde özellikle ilişki kurabilmek adına yakın çevrenizle olan temasınız daha fazla ön plandadır. Birlikte sohbet etmek, bilgilenmek, yazışmak, konuşmak, düşüncelerinizi anlatmak veya sözel olarak yeni bilgiler öğrenmek çok hoşunuza gidebilir. Siz bu devrede ilişki konusunda içinde bulunduğunuz duruma göre hareket etmekten hoşlanacağınız için, gayet kolaylıkla insanlarla temasa geçebilir, onları etkileyebilir, düşüncelerinizdeki rahatlık ve özgüven sayesinde popülerliğinizin yükseldiğini hissedebilirsiniz .
2012 Nuray Sayarı Başak Burcu Yorumları : Başak’lar 12 yıldır hiç yaşamadıkları bir talihe ve kısmete sahip olacaklar.10 Kasım tarihinde gerçekleşecek Satürn Mars kavuşumu, dış dünyadaki ifade tarzınız üzerinde oldukça etkilidir. Sizin güçlü bir imaj sahibi olarak kendinizi gerçek hayatta göstermeniz ve düzgün bir ilişki yaşamanız için öncelikle mantıklı düşünmeniz şarttır. Yani bu süreçte duygusal düşünceler veya yaşanan ilişkinin kendi içindeki çıkmazları konusunda gerçekçi davranmanız şarttır.
Bunu başarmanın yolu ise, öncelikle kendinize ait sorumluluklarınıza sahip çıkmaktır. Siz kimlik duygunuzu tam olarak oturtmadığınız, varmayı düşündüğünüz hedefle alakalı kesin saptamayı yapmadığınız sürece yaşam bunu yapmanız için size daha fazla baskı ve daha fazla zorunluluk yükleyecektir. Doğal olarak en kolayı bile başarmakta zorluk çeken siz, üst üste binen görevlerin ağırlığı altında daha fazla kalacağınızdan bu sefer hiçbirinin altından kalkamamaya başlarsınız.
Benim size önerim bu tarihten bir hafta öncesi ve bir hafta sonrası olmak üzere yani 3-10-17 Kasım tarihleri arasında yukarıda izah ettiğim gibi, hem kendinizi hem de beraberliğinizi gözden geçirmeniz veya kimlik yapınıza göre uygun seçimlerde bulunmanız, ilişkinizi gözden geçirmeniz, kiminle beraber olduğunuzu net olarak saptamanız ve ilişkinizin kalitesi üzerine düşünmenizdir.
Bütün bunları dürüst bir şekilde ele aldığınızda gerekli düzenlemeleri yaparsanız, biliniz ki bu süreçteki zorlu enerjinin size hiçbir zararı dokunmayacak. Bilakis bundan sonrası adına gayet olgun adımlar atmanızı sağlayacaktır. Görüldüğü gibi, Satürn ve Mars gezegenlerinin kavuşum enerjisi, kendinize olan güven duygunuzu kesinlikle yitirmeden, sizi ilgilendiren her konuya ciddiyetle yanaşmanız gerektiğinin işaretidir. Eğer bu enerji altında bir takım zorluklar yaşanırsa, beraberliğinizde veya başka bir alanda problemler oluşursa, biliniz ki bu sizin gerekli düzenlemeleri yapmamanızdan ileri gelmektedir.
2012 Nuray Sayarı Terazi Burcu Yorumları : – Terazi, ilişkiler ve çevresel faktörler bakımından en çok zorlanan burç olacak.Siz Teraziler için bu dönem sosyal hayatınızın canlanması, yaşamınızla ilgili hedefler belirlemeniz ve bunları gerçekleştirmek için var gücünüzle çalışmanız anlamı taşımaktadır. insanlarla ilişki kurmakta ve popülerlik anlamında her zaman söz sahibi olan sizler bu enerjinin etkisi altında çemberinizi daha da genişletebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve sizi destekleyebilecek güçlü kişilerle iş ve dostluk birliği oluşturabilirsiniz.
Sosyal ortamlarda görülmek ihtiyacınızın yoğunlaşacağı bu süreçte benliğinizdeki sevgi duygunuzu cömertçe insanlara sunabilir, tek bir kişiye değil çevrenizdeki tüm insanlara karşı iyi niyetli yaklaşımlarınıza devam edebilirsiniz.
Amaçlarınızı gerçekleştirme dürtünüzün yükseleceği bu dönemde, özgüven duygunuz, çevrenizdeki herkesin dikkatini çekecektir. Her zaman tarafsız bir bakış açısıyla hareket eden siz, bu dönemde ruhunuzdan yayılan ısı ve ışığı size ihtiyacı olan kişilerin sorunları adına yönlendirebilir ve onlara destek olabilirsiniz. Bir terazi genelde rahatına düşkündür. Canına tak etmedikçe sorunlarla yaşamayı becerebilir.
Fakat bu dönem kendinizi gösterme isteğiniz yükseleceği için doğal olarak bazı problemlerinizi yakın bulduğunuz insanlarla paylaşabilir, onların size sizin de onlara olan yardımlarınızla üstesinden gelebilir. Astrolojide Güneş yönetim gücünün simgesi olduğundan, bu dönemdeki girişimlerinizde ön planda yer almaya çalışırsanız hem görünümünüzle hem de popülerliğinizle yükselmeniz belirli bir seviye atlatmanız mümkündür.
2012 Nuray Sayarı Akrep Burcu Yorumları : 20 Aralık’ ta başlayan ve 6 Ocak’ta sona erecek Venüs/Aslan, sizler açısından biraz daha sıkıntılı bir süreci göstermekte. Venüs bu tarihler arasında size neyi söylemekte bunu beraberce inceleyelim. Öncelikle Aslan burcundaki Venüs ilişkinizle alakalı olarak her iki tarafın da yüzleşmelerden kaçınması anlamına gelebilir. Aslında bu tarihler arasında gerçekten istediğiniz şey sevgi görmektir. Bu öylesine bir ihtiyaçtır ki sizin kimliğiniz üzerinde etkisini hissettiğinizde hem ilgiye açıksınızdır hem de hakimiyet kurmaya gönüllü.
Bu iki çelişki öyle gariptir ki, birlikte olduğunuz kişi size sevgiyle yanaştığında mutlu olduğunuz halde, bir yandan da güçlü olan ben olmalıyım şeklinde tavırlar içine girebilirsiniz. Bunun nedeni kuvvetli görünmek arzunuzdur. Belki aranızda sorunlar vardır veya diyelim ki bir ilişkiniz yok sizin kendi içinizde aşk konusunda problemleriniz vardır. O zaman bunları çözümleyerek kurtulmak en doğru yol iken, üstünü örtmek veya hala aynı sorunlarla yaşarken eksiklerinizi kabul etmemek ne derece doğrudur? Belki siz ilişkinizin verimli bir şekilde yürümesi adına ve kendinizi toplum içinde kuvvetli göstermek adına bu hakimiyeti elinizde tutmak istiyorsunuz.
Fakat ruhunuzda hala doyumsuzluk, mutsuzluk varsa o zaman bu azametli duruşa neden ihtiyacınız olsun ki. Bir yandan iş yaşamında savaş verirken, başarılı olmaya çalışırken sizi en fazla mutlu edecek olgunun tutarlı bir ilişki ve sağlam bir beraberlik olduğunun gayet bilincindesiniz ama bunun için yapılması gereken düzenlemelere hazır olmalı ve sabır göstermelisiniz. Tek başınıza bunları yapamayacağınıza göre güç ve kontrol sağlamayı bir yana bırakarak ihtiyacınız olan şeyin sevgi, ilgi olduğunu ancak böylece daha başarılı olabileceğinizi ve bu başarının sorunları birlikte aşarak sağlanabileceğini ifade etmelisiniz. 6 Ocak tarihine kadar burcunuz üzerinde genel olarak hissedilebilecek bu duygular özellikle yükselen ve ana burcu Akrepler için yani duble akrepler için daha fazla önem taşıyabilir.
Evet şimdi de gelelim 6 – 30 Ocak Venüsün Başak burcu seyrine. Bu seyir bir önceki Aslan seyrindeki hakimiyet ve güçlü görünme arzusunun, mükemmeli isteminiz adına, kendiniz veya partnerinizle ilgili olarak eleştirilerde bulunulmasına neden olabilir. Venüs Başakta düşük enerjili bir etkidir. Bu durum doğal olarak aranızdaki arkadaşlığın sürmesi veya bağın sürdürülmesinde bir sorun yaratmasa da, kimi zaman kendinizi suçlamaya ama bir çeşit kurban psikolojisi altında olayları ele almaya başladı mı üzerinde düşünmenizi gerektiricidir. Burada önemli olan varolan problemlerin yarattığı karışıklığa düzen getirmek, şu andaki soruna odaklanmak, birbirinize karşı şefkatli davranmak, olayları iyi analiz etmek ve ılımlı davranmak olmalıdır.
Korkularınız olsa bile sosyal hayatın içinde yer almalı, ayrıntıların fark etmeli, biraz daha sakin olmaya çalışmalısınız. Kendinizi kader veya başka bir nedenden dolayı mağdur görmeye çalışmadan, belirli bir plan yaparak ilerlemeli, bağımlılıklarınızın esiri olmamalısınız. Eğer bu süreçte aşk konusunda sorunlarınız büyürse veya bir şeyler yoluna girmediyse gerçeklerden kaçıp başka şeylerle teselli bulmak yerine bilakis sorunların üstüne giderek kendinize yeni bir sayfa açmalısınız.
Aşırı duyarlılık, kendinize güvensizlik, yetersizlik duygusu altında geri çekilmek ilişkinizle ilgili veya genel olarak aşk hayatınızla alakalı olarak hüzün getiricidir. Belirsizlikler karşısında yapacağınız tek şey vazgeçmeden önce mücadele etmeye hazır olmaktır. Siz mücadelenizi verin olmuyorsa olmuyor ama en azından bir çaba gösterilmiş olur. Bu sizin tarafınızdan veya ondan veya her ikiniz birlikte farketmez, yapılması önemlidir.
2012 Nuray Sayarı Yay Burcu Yorumları : Yay’lar aşk hayatlarında ise mükemmel ilişkiler kuracaklar. 10 Aralık’taki Ay tutulması Yay burçlarının hayatını ciddi anlamda değiştirecek.
2012 Nuray Sayarı Oğlak Burcu Yorumları :4 Ocak’taki ilk Güneş tutulması Oğlak’ların önlerinin açılmasına neden olacak.
2012 Nuray Sayarı Kova Burcu Yorumları : – Geçen yıl Milli Piyango’nun yılbaşı ikramiyesi bir Başak’a çıkmıştı. Bunu bilmiştim ve bana talihliden hediye gelmişti. Bu yılın talihlisi ise Kova burcundan olacak..Yüreğinizin içindeki coşkunun çoğalmasını dileyerek aylık yorumunuza başlıyorum.Özellikle beraberlikler konusunda yeni değişimlerin işareti olan bu Ocak ayında hayatınıza girebilecek yeni bir kişi sayesinde kendinizle barışmanızı, yüzleşmenizi ve olgunlaşmanızı sağlayacağı gibi ilişkisi olanlar için de beraberlikleri adına bir değişimin işareti olabilir. Bu değişim her ikiniz için bireysel kimliklerinizi ilişkiniz içinde tam olarak oturtmanızı ve ileriye yol alırken eksiklerinizi de birlikte tamamlamanızı sağlayıcı olabilir.
Kova burcu kadını olarak bu dönemde yapmanız gereken, kendinizi tamamlamak ve eksiklerinizin farkına vararak dürüst bir şekilde düzenlemeye çalışmak ve ilişkinize sahip çıkarken benliğinizi de kaybetmeden veya tam tersine inatlaşmadan “biz” olmayı başarmanızdır.
2012 Nuray Sayarı Balık Burcu Yorumları : Jüpiter ve Uranüs, Balık burcundan ayrılırken, bu burca seçici olacakları, gerçeklerle yüzleşecekleri, karmaşık bir yıl yaşatacak.Kendini aşmak ve farkındalığa ulaşmak adına, hayatın zevklerinin tadını, kendince çıkarmayı bilen merhametli ve güzel insanlar, sizler kimi zamanlarda oluşan transitler sayesinde farklı heyecanlara açık olsanız dahi yaşadığınız aşkın ciddi bir ilişkiye dönüşmesi için belirli bir süreye ve gerçekçi bir bakış açısıyla hareket etmeye ve sorumlulukların eşit halde bölüşülmesine ihtiyaç duymaktasınız.
6 Ocak – 30 Ocak Venüs Başak, 10 Ocak – 29 Ocak Merkür Başak ve 22 Ocak – 22 Şubat tarihlerindeki Güneş başak burcu seyirleri şu an yaşadığınız ilişki ve uzun yıllardır süren beraberliğiniz adına önemli bir imtihan olarak değer taşımakta. Bu gezegen seyirleri güneşinizle karşıtlık oluşturacağı için, sizin değerlerinize karşılık onunkiler, sizin düşüncelerinize karşılık onun fikirleri ve en son olarak ta, sizin isteklerinize karşılık onun verebilecekleri. Bütün bunlar, yaşadığınız ilişki hakkında net bir fikir edinmeniz adına son derece değerli zaman dilimleri olarak Ağustos ayına damgasını vuracağa benziyor.
Nuray Sayarı Burç yorumları,2012 Burç yorumları,2012 burçlar, 2012 burç yorumları Nuray Sayarı,Nuray Sayarı,Nuray Sayarı 2012 Burç yorumları, 2012 Burç Yorumları,2012 burçlar

Burçlar

         
 

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
2 yorum var
  1. anıl dedi ki:

    neden oğlak burcu sadece bir cümle????

  2. perihan dedi ki:

    oglak en şanssız burçta ondan

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home