30′lu yaşlarda önleminizi alın hep güzel kalın

 30lu yaşlarda önleminizi alın hep güzel kalın

Hayatın dönüm noktalarından biri olan 30′lu yaşlarda; akıp giden yılların izleri de yüzümüzde belirmeye başlar. Bu durumda panik yapmak yerine, bazı önlemler alarak ve doğru bakım yöntemleri uygulayarak yaşlılık izlerine dur diyebilirsiniz!

Kadınlar için 30′lu yaşlar; önemli bir dönüm noktasıdır. Bu yaşlarda, yaşlanma belirtileri ve ciltte birtakım değişiklikler gözlenir. Ancak alınacak önlemlerle yaşlanma süreci geciktirilebilir. Bu, kişinin ruh haline de olumlu yansır. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; 30′lu yaşlarda yaşanan cilt sorunları ve ilerisi için alınabilecek önlemleri anlattı…

CİLDİNİZ KURUR, KORKMAYIN!
Ergenlik dönemi boyunca devam eden yoğun yağlanma ve akne sorunu; ilerleyen yıllarda azalmaya başlar, cildin yağ ve nem salgısında azalma görülür. Bu da 30′lu yaşlarda, kişilerin daha az yağlı ve daha nemsiz bir cilde sahip olmasına neden olur.

LEKELER KENDİNİ GÖSTERİR
Ergenlik döneminde bilinçsizce yoğun güneşe maruz kalınması, 30′lu yaşlarda ciltte etkisini göstermeye başlar. Kılcal damar genişlemeleri, cilt lekeleri gözlenir. Ergenlik döneminde solaryuma girenlerde bu sorunlar daha belirgindir. Yaşa bağlı olarak ciltte kolajen ve elastin salgısında azalma başlar, ki kırışıkların oluşmasının ana nedeni bu maddelerin azalmasıdır.

DOĞRU ÜRÜNLERİ SEÇİN
30′lu yaşlarında olanlar, öncelikle kullandıkları günlük bakım ürünlerine dikkat etmelidirler. Cilt yapısına uygun olan bir temizleyiciyle cilt temizlendikten sonra, arkasından nemlendirici kullanılmalı. Yağlı cilde sahip olanlar, cildi kurutucu bir temizleyici tercih etmeli. Kuru cildi olanların da deriyi kurutmayan bir ürünle ciltlerini temizlemeleri gerekir. Tonik tarzı ürünler kuru ciltler için uygun değildir, yağlı ciltlere kullanılabilir.

KREMİNİZ KORUYUCULU OLSUN
Cildi yağlı olanlar hafif, kuru cilde sahipler kişiler ise yoğun yağ ve nem içeren nemlendirici kullanmaya özen göstermelidir. Kullandığınız nemlendiricide güneş koruyucu bulunması, güneşten kaynaklanan lekelerden korunma açısından faydalıdır.

ANTİOKSİDAN KREM İYİ GELİR
Yaşlanmayı geciktirmek amacıyla kullanılacak antiaging ürünlerin; vitamin C, vitamin A, koenzim Q ve meyve asidi içermesine özellikle önem verilmelidir. 30′lu yaşlar, bu ürünleri kullanmaya başlamak için en uygun zamandır. Özellikle düzensiz beslenen, sigara içen ve yoğun stres altındaki kişilere; antioksidan içerikli kremler önerilmektedir.

GECELERİ MEYVE ASİTLİ KREM
Meyve asidi içerikli kremler ciltteki ölü tabakanın atılmasını kolaylaştırmanın yanında cilde parlaklık da kazandırırlar. Özellikle gece kullanılmaları tavsiye edilir. Gündüz kullanılacaklarsa, arkasından güneş koruyucu sürülmelidir. Göz çevresinde de, erken yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi amacıyla, dermokozmetik ürün kullanımına başlanmalıdır.

YAŞAM TARZINIZI HEMEN DEĞİŞTİRİN!
Beslenmenize özen gösterin.
Günde en az altı saat uyuyun.
Su içmeye özen gösterin; su, cildin nemlenmesi açısından faydalıdır.
Sigara, cildin yaşlanmasını hızlandırır. Derinin oksijenle temasını engelleyerek, yaşlanmayı hızlandırır.
Sebze ve meyve tüketimine önem verin. Bunların içeriklerinde bulunan antioksidanların, cilt için de olumlu etkileri bulunmaktadır.
Güneşten kaçınmak, yaşlanmanın geciktirilmesi açısından çok önemlidir; düzenli olarak güneş koruyucu kullanın.

SABAH

30′lu yaşlarda önleminizi alın hep güzel kalın Kategoriler: Cilt Bakımı 30′lu yaşlarda önleminizi alın hep güzel kalın

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home