Ahmet Maranki-Elma sirkesi, doğal sağlık ve güzellik iksiri

sağlıksız saçlara, varisli damarlara kadar pek çok derde deva…
ee
Elma sirkesi ile cilt güzellik uygulamalarını siz de evinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

Günümüzde sadece sofrada kullandığımız elma sirkesinin cilt güzelliğiniz için ‘inanılmaz’ sonuçları şunlar:

Kepeksiz saçlar:
Saçlarınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyunun içine elma sirkesi koyun. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacak.

Akne tedavisi:
Suyla seyrelttiğiniz elma sirkesiyle yüzünüzü temizledikten sonra su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşatır, antiseptik özelliği ile akne oluşmasına yol açan mikropları öldürür.

Ciltteki lekeler için:
Bir su bardağı suyun içine üç yemek kaşığı elma sirkesi koyarak kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırdığınız elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Varisli damarlar için:
Bir bezi elma sirkesine batırarak sıkın. Bezi varisli bölgeye sararak yarım saat bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

Zayıflamak için:
Bir su bardağı suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal koyarak karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullandığınızda, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

Ahmet Maranki-Elma sirkesi, doğal sağlık ve güzellik iksiri Kategoriler: Cilt Bakımı Ahmet Maranki-Elma sirkesi, doğal sağlık ve güzellik iksiri  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home