Aile hekimliği ücret yönetmeliği

Erözgün, yazılı açıklamasında, Toplum Sağlığı Merkezleri Yönergesi’nin, uyarılar dikkate alınarak düzeltilmediği için yüksek yargı tarafından iptal edildiğini hatırlatarak, ”Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği ile ilgili taleplerimiz de dikkate alınmadığı takdirde bu yönetmelik de iptal edilecektir” uyarısında bulundu.

hizliresimyukle.com - Resmi tam boyutta görmek için Tıklayınız

Aile Hekimliği Uygulaması kapsamında, Sağlık Bakanlığı’nca Çalıştırılan Personele Yapılacak Ödemeler ile Sözleşme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin bazı maddelerinin, anayasaya ve ilgili kanunlara uygun olmadığını ileri süren Erözgün, şunları kaydetti:

”Aile hekimliklerinin A, B, C, D şeklinde sınıflandırılması, vatandaşların da farklı nitelikte sağlık hizmeti alması anlamına gelmektedir. Bu durum anayasanın eşitlik ilkesine aykırılık teşkil etmektedir. Tüm vatandaşların A sınıfı hizmet almaya hakkı vardır. Devlet tüm aile hekimliklerini A sınıfı niteliğe kavuşturarak aile hekimlerine teslim etmelidir. Aile hekimliği ücret yönetmeliğine ilişkin taleplerin dikkate alınmaması durumunda konuyu yargıya taşıyacağız.”

Erözgün yönetmeliği yargıya taşıyarak zaman kaybetmemek için tespit ettikleri eksikliklerin giderilmesi için Sağlık Bakanlığına başvurduklarını da bildirdi.

Aile hekimliği ücret yönetmeliği Kategoriler: Genel Aile hekimliği ücret yönetmeliği

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home