akne, arındırıcılar, Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Bakımı, Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Temizliği, Cildinizin güzelliği için, Cildinizin sağlığı için, cilt güzelliği, cilt parlaması, Clinique, Clinique L

341229″>

Yağlı Cilt Temizliği Bakımı
Yağlı bir cildiniz varsa cilt temizliği hergün yapmanız gereken bir eylemdir. Yağlı ciltler dış etkilerle biriken toz, kir ve çeşitli partikülleri deri üzerine hapseder. Bu ise gözeneklerin kapanmasına neden olur. Sonuçta akne, sivilce problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca yağlı cilt parlamaya eğilimlidir. Tüm bunların sonucunda cildinizin hemen altındaki yağ dokunuz sizi hoş olmayan görünümle baş başa bırakabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için öncelikle kozmetik ve/veya doğal, bitkisel ürünlerle çözüm bulmaya çalışmalısınız.
Yağlı ciltlerin temizlenmesinde, bakımında kozmetik ürünler olarak arındırıcı tonikleri kullanabilirsiniz. Halihazırda birçok arındırıcı ve tonik bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını sizler için derledik.

Yağlı Ciltler İçin Kozmetik Arındırıcı ve ToniklerNIVEA VISAGE Arındırıcı Yüz Temizleme JeliYağlı ve yağlı olmaya eğilimli ciltler için
Parlamayı önlemek için ciltteki yağ fazlasını etkin şekilde giderir ve cildi nazikçe arındırır.
Arındırıcı mikro kürecikler ile zenginleştirilmiş formülü ciltte biriken kirleri tamamen temizler.

Sonuç : Cilt derinlemesine arınır ve matlaşır.
Fiyatı ortalama 12-13 TL.dir.
Clinique Liquid Facial Soap MildKiri ve yağı temizleyen likit yüz temizleme jeli,cildi kurutmadan durulanan köpüren ve kolay durulanan hassas sabun.Ciltteki kiri,yağı ve kalıntıları nazikçe ve derinlemesine temizler,cildi kurutmadan , pullandırmadan temizleyerek rahatlatır.
Kullanımı : Günde iki defa sabah ve akşam 1-2 pompa ürünü elinize sıkın ve makyajsız cilde uygulayın.Göz çevresine uygulamayın.Kiri ve pütürleri çözmek için nazikçe masaj yapın,ılık su ile birkaç defa durulayın ve kurutun.
Fiyatı ortalama 25-30 TL arasında değişmektedir.
Neutrogena Deep CleanCildi derinlemesine temizlemek ve yağlanmayı kontrol etmek için iki şekilde etki eden ferahlatıcı, yağsız ve cilde nüfuz eden bir toniktir.
Gözeneklere derinlemesine nüfuz ederek kiri, yağı, makyaj kalıntısını ve ve gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerini temizler. Ciltteki parlamayı azaltmak için cilt yüzeyindeki fazla yağı etkili bir şekilde kontrol eder.Cilt daha pürüzsüz, temiz ve sağlıklı görünür; yumuşak, serinlemiş ve anında ferahlık hissedilir.Yağsızdır ,Cildi kurutmaz, dermatolojik olarak test edilmiştir.
Ortalama fiyatı 15-20 TL.dir.
Yağlı Bir Cildiniz Varsa Dikkat Etmeniz GerekenlerÖzellikle sigara, alkol ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız Türkiye de hava kirliliği, sigara, alkol ve yanlış beslenmeden kaynaklanan yağlı ciltlere sık sık rastlanıyor. Yağlı cilt, yağ salgısı fazla olduğundan devamlı parlayan cilttir. Sivilce, akne, siyah nokta ve yağ butonları sık görülür. Cilt kaba ve kalındır. Gözenekler geniş, içleri doludur. Daha çok ergenlik döneminde rastlanır. Yaş ilerledikçe bu problem azalır. Kan dolaşımı kötüdür. Nem oranı normaldir. çabuk kırışmaz, ama erken sarkar. Yağlı cilt üçe ayrılır:
♦ Problemsiz yağlı,
Sivilceli akneli yağlı,
Yağlı ve hassas cilt.

Cildi yağlı olanların temizliğe ve yediklerine dikkat etmesi gereklidir. Fast-food, kola, baharat, yağlı gıdalar, sigara, kafein, kuruyemiş, çikolata ve hayvani yağlardan uzak durulmalı; bunların yerine bol bol taze sebze ve meyve tüketilmelidir.
Aşırı ışık, sıcak ve stresten mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Akne prepartları kullanılmalı, gece yatmadan önce cilt temizlenmelidir. Bütün gün boyunca cilt, dış etkilerden yeterince kirlenmiş olduğundan yağlı cildi jelle temizlemek şarttır. Temizleyiciden sonra, alkol oranı yüksek tonik uygulanmalı, haftada bir defa peeling yaparak ve arkasından onarıcı yağ dengeliyici maskeler kullanılmalıdır. Nem bazlı hidrolu nem veren nemlendiriciler ile cilt yağı dengede tutulur.
Cildin sağlığı için sivilce ve aknelerle oynanmamalı ve asla tırnakla sıkılmamalıdır. Yanlış işlemden dolayı, akneler kistleşebilir. Bu da ağır sonuçları beraberinde getirir. Sabun cildin kendi ürettiği yağı ve nemi kurutacağından ayrıca cildin kendine ait pH değerini bozacağından her cilt için uygun değildir.
Cildinizin sağlığı ve güzelliği için bu tür problemleriniz varsa, mutlaka uzman bir estetisyenden yardım isteyiniz. Ayrıca leke ve izler kalacağından, açık gözenekler oluşacağından, cildinize yanlış müdahalelerde bulunmaktan kaçının.
Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Temizliği ve Bakımı
Üç adet limonun kabuklarını bir çay bardağı suyun içinde yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. Kabuklar yumuşadıktan sonra robottan geçirerek püre haline getirin ve temizlenmiş cildinize pamuk yardımı ile uygulayın. Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra cildinize ılık su ile yıkayıp kurulayın. Arkasından nemlendirici krem sürün.
İki çorba kaşığı kuru yulaf ezmesini az miktar sıcak su ile karıştırarak hamur haline getirin. Hazırladığınız bu hamuru doğrudan cildinize sürterek uygulayın.
Üç tutam defne yaprağını bir tutam tarçın yaprağı ile birlikte döverek toz haline getirin. Daha sonra bu karışımı bir bardak kayısı suyunda pişirin. Posa haline geldikten sonra içine bir adet çırpılmış yumurta sarısı ve yarım fincan süt ilave edip krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun. Yatmadan 1 saat önce cildinize uygulayacağınız bu karışım biraz zahmetli olmakla beraber yağlı ciltlerdeki sivilcelerin giderilmesinde ve cilde tazelik kazandırmada oldukça etkilidir.
Bir avuç kurutulmuş düğün otu ve yarım avuç kabak çekirdeğinin içini döverek toz haline getirin.İçine bir iki dilim ezilmiş kavun katarak lapa haline getirin. Bu lapanın içine bir fincan domates suyu ile bir çorba kaşığı badem yağı ilave edip krem kıvamına gelene kadar yoğurduktan sonra cildinize maske olarak uygulayın. 15 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

akne, arındırıcılar, Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Bakımı, Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Temizliği, Cildinizin güzelliği için, Cildinizin sağlığı için, cilt güzelliği, cilt parlaması, Clinique, Clinique L Kategoriler: Yağlı Ciltler akne, arındırıcılar, Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Bakımı, Bitkilerle Doğal Yağlı Cilt Temizliği, Cildinizin güzelliği için, Cildinizin sağlığı için, cilt güzelliği, cilt parlaması, Clinique, Clinique L

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home