Ameliyat izi nasıl giderilir

Ameliyat izi 150x150 Ameliyat izi nasıl giderilir

Ameliyat sonrası oluşan yara izleri estetik açıdan çok fena biçimde can sıkıtısına yol açar. Yara izlerini geçirmek istiyorsanız sizlere çok basit bir yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. Zımpara kağıdı yöntemi ile giderme..

ABD’de 20 bin dolara yapılan cilt soyma (dermabrasion) işlemini inşaat malzemeleri satan işyerlerinden 50 Ykr’ye aldığı zımpara kağıdıyla yaptığını söyleyen Dr. Emsen, tıp literatürüne girmeye hazırlanıyor.

Dr. Emsen, “Steril edici Saydex solüsyonda 20 dakika bekleyen zımparayla, saç kurutma makinesiyle kuruttuktan sonra hastanın yanmış veya ameliyat sonrası kötü şekilde iyileşmiş yerleri kazınıyor. Daha sonra tekrar zımparayla başka bir yerden alınan cilt, temizlenen bölgeye naklediliyor. Gözenek aralığı sık olan zımpara sayesinde tedavi edilen bölge kısa sürede iyileşiyor. Böylece mevcut izler yok ediliyor” dedi.

Uzman Doktor İlteriş Murat Emsen, Kanada, İngiltere ve ABD’de estetik cerrahi kurslarına katıldı. Dr. Emsen, 19-26 Şubat 2007′de ABD’nin Tuscon kentinde bulunan Arizona Üniversitesi’ndeki ‘Çocuk ve erişkinlerde yüz estetik cerrahisi teknik ve yenilikleri’ konferansına konuşmacı olarak davet edildi.

‘Steril edilmiş zimpara kağıdı ile yanan ve ameliyat edilmiş olan yerlerde iz giderici yöntem’ çalışması, ABD’deki uluslararası Aesthetic Plastic Surgery (Estetik Plastik Cerrahi) Dergisi’nde yayınlanacak olan Dr. Emsen, böylece tıp literatürüne girecek.

Yaptığı çalışmayla estetik cerrahiye farklı bir bakış getiren Dr. Emsen, şöyle konuştu:

“Zımparalama denilen yöntem, 1990′lı yılların başında yanıklı hastaların yaralarını temizlemek için kullanılmış. Ama kozmetik amaçlı olarak, özellikle yanıklı olmayan, ameliyat sonrası oluşan izlerde kullanılmamış. Uygulama, zımpara kağıdındaki tahriş edici etkilerden dolayı da bırakılmış. Ancak yaptığım uygulamada, steril edilen ve çok farklı bir yöntemle soyulan zımpara kağıdıyla sağlam alandan cilt alarak yara iyileşmesini sağlıyoruz. Her yaştaki hastalarda uyguladığımız yöntemde de çok başarılı olduk.

Tedavi edilecek noktaya parmakla, hiçbir alet veya cerrahi set açılmadan, sadece gazlı bez ve zımpara kağıdıyla müdahale yapılabiliyor. Hatta hastanın yetişkin olması durumunda bunlar normal ofis şartlarında lokal anesteziyle yapılabilmektedir. Tek seansta bütün ölü dokular atılarak, temiz bir yüzey sağlamaktadır. ABD’de 20 bin dolara, Türkiye’de 5 bin YTL’ye yapılan cilt soyma işlemini, Erzurum’da 50 YKR’ye çıkarıyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız yaklaşık 25 ameliyatta mükemmel sonuçlar aldık. Zımpara kağıdıyla yaptığımız tedavide hastalarda hiçbir iz kalmadı.”

Ameliyat izi nasıl giderilir Kategoriler: Genel Ameliyat izi nasıl giderilir  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
4 yorum var
 1. mehmet dedi ki:

  Öncelikle herkese merhaba.Sizler benim kardeşim sayılırsınız içimi dökmek istedim en uygun yerinde burası olduğunu düşünüyorum daha yaşim 21 olmasına rağmen o kadar mutsuz çaresiz ve hayattan bıkmış haldeyim ki anlatamam intihar etmeyi bile düşünür hale geldim o derece kötüyüm. 13 yaşında bir ameliyat geçirdim karnımdan iz var yaşıyorum alıştım artık onunla yaşamaya ama birde alnımda iz var üstüne üstlük birde .alnımda küçüklükten kalma bir dikiş izi var birde bunlar yetmezmiş gibi yüzümde yanağımda yara izi var. Hiç bir zaman evlenemeyeceğim biliyorum üniversiteye gitmek istiyorum bunun içinde çalışmak istiyorum ama bu tür şeyler kafamı o kadar meşgul ediyor ki o kadar umutsuzum ki ölmek istiyorum ama günah olduğu için bunuda yapamıyorum hiç bir zaman isyan etmedim Allaha ama içimden diyorum niye böyle oludu ne yaptım ki ben kötü biride değilim iyilik yapmayı çok seviyorum. Iki tane abim var ikiside üniversite okudu evlendiler çok mutlular onlar gibi hiç bir zaman olamayacağım ben bu hayatta nasıl yasayacagm.Arkadaşlar nolur yardım edin bana çok kötüyüm mederma diye bir ilaç varmış kullanan varmı duydunuzmu hiç yara izine iyi geliyormuş.Çok yalnızım arkadaşlarım bile yok nolur yardım edin bana hiç kimseyle konuşamıyorum konuşurken yüzüm kızarıyor insanlarla konuşamıyorum birilerinin yanına gidince heyecandan kalbim fırlayacak gibi oluyor hakkımı savunamıyorum sonra eve gelince kendimi yeyip bitiriyorum konuşmam gerektiğinde insanların gözlerine bakamıyorum heyecanlanınca elim, ayağım, avuçlarımın içi terliyor herhangi bir işe girip çalışamıyorum lokantaya gidince yemek yiyemiyorum, herkes bana bakıyormuş gibi geliyor birileri bakarken yazı yazamıyorum ellerim titriyor, yazacağım şeyi unutuyorum misafir kabul edemiyorum, günler öncesinden stres basıyor ikram yaparken elim ayağım titriyor çay tepsisi tutamıyorum patrondan izin bile isteyemiyorum yolda yürürken herkes bana bakıyormuş gibi geliyor utanıyorum yollarda rahat rahat yürüyen insanlara imreniyorum, niye ben de onlar gibi rahat değilim diye kendimden nefret ediyorum misafirliğe gidemiyorum, yapılan ikramlardan yiyemiyorum alışveriş yapamıyorum herhangi bir mağazaya girip, istediğim ürünün fiyatını soramıyorum kalabalıkta söz alıp konuşamıyorum toplu yerlerde konuşma sırası bana geldiğinde heyecandan kalbim duracak gibi oluyor konuşmam gerektiğinde sesim kısılıyor, kimse ne dediğimi duymuyor, iyice utanıyorum sınıfta sunum yapamıyorum, böylece hazırladığım iyi bir ödevi sırf sunamadığım için geçer not alamıyorum karşı cinsle konuşamıyorum sürekli kendimi eleştiriyorum kendimi beğenmiyorum kendimi losbaşkalarıyla kıyaslıyorum
  Böyle çok kötüyüm ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum hep moralim bozuk ağlıyorum. Allah aşkına yardım edin napayım ben şimdi evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum.Arkadaşlar nolur ya bu bayramda kendime .elbise bile alamadım çok utanıyorum ben kızların yüzüne bile bakamıyorum.Vaktini ayırıp okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bana yardım edin ulaşınbana silvid_mehmet908@hotmail.com

 2. mehmet dedi ki:

  Arkadaşım üzülme benim de burun da öyle bir sorunumvar inşallah bir derman bulursun hayat ta hiçbirşey kafaya takmaya deymez acil şifalar.

 3. kübra dedi ki:

  ailenin durumu yok mu hiç?
  madem bu kadar hayattan bezmişsin,lazer ile yara izlerini sildirebilirsin?
  çünkü senin kendini hayattan soyutlaman ve kendin dahil herşeye küsmen başka şeylerden önemsiz değil!
  ailwn senin durumu görmüyor mu?
  ya da sen onlar ile bunu hiç paylaştın mı?
  bunlar çaresi olan şeyler…
  sen birşey yapmaz isen kimse birşey yapmaz/yapamaz…
  bin/2bin tl ye en fazla (belki okadar bile değil) lazer ile kurtulabilirsin bu kabuslarından…
  bak araştır ve hareket geç…

 4. Burcu dedi ki:

  Özel bi hastanede fraksiyonel lazerin seansı 400 tl idi. Çok pahalı değil. Bu dört yıl önceki fiyat, fazla yükselmemiştir.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home