ayak bakımı, Ayak topukları, ayakkabı, ayaklar, kağıt törpü, kokulu pudralar, Kremleme, masaj, oje, pedikür, Pedikür makası, ponza taşı, pudralama, sabunlu su, tırnak etleri, tırnaklar

284198″>

Ayaklar ihmale gelmez
Günboyu yorulan ayaklarınıza birkaç dakikanızı ayırarak hem dinlenebilir hem de ayaklarınızın gereksinimi olan bakımını sağlayabilirsiniz. İşte size 7 adımda ayak bakımı:

1) Derinin yumuşatılması :
İlk olarak ayaklarınızı sabunlu suyun içinde birkaç dakika bekletin. Daha sonra hafifçe kurulayın. Arzu ederseniz ayakların daha yumuşak olması için krem de sürebilirsiniz.

2) Tırnakların kesilmesi
Tırnaklarınızı kare şeklinde kesin. Özellikle tırnak batmasından şikayetçi iseniz tırnaklarınızı düz şekilde kesmeye dikkat etmelisiniz.
3)Tırnak kenarlarının yuvarlanması
Tırnaklarınızı düz kestikten sonra kağıt bir törpüyle kenarlarını özenle yuvarlayın. Böylelikle tırnakların yanlara batmasını engellemiş olursunuz.

4) Etlerin temizlenmesi
Şimdi sıra tırnak etlerinin temizlenmesine geldi. Pedikür makasıyla diplerdeki etleri dikkatlice kesin. Eğer tırnak dipleriniz hassas ise etleri kesmek yerine pamuklu bir çubuk yardımıyla dibe de itebilirsiniz.

5) Sertliklerin giderilmesi
Ayak topuklarını hafifçe nemlendirerek iyi bir ponza taşıyla hafif hafif törpüleyin. Bu işleme, topuktaki sertlikler giderilene kadar devam edin.

6) Oje sürülmesi
Ayak bakımını tamamlayan son aşama tırnaklara oje sürülmesi. İstediğiniz renkteki bir ojeyi güzelce tırnaklarıza sürün.


7) Kremleme ve pudralama
Yorgunluğun tamamen atılması ve yumuşaklık sağlamak için ayaklarınıza hafifçe masaj yaparak yumuşatıcı bir krem sürüp ayak bakımınızı tamamlayın.

Ayakkabı içinde ayaklarının terlemesinden şikayet edenler için ise en etkili çözüm pudradır. Özellikle kokulu pudralar, ayağın terden dolayı duyduğu rahatsızlığı giderirler.

ayak bakımı, Ayak topukları, ayakkabı, ayaklar, kağıt törpü, kokulu pudralar, Kremleme, masaj, oje, pedikür, Pedikür makası, ponza taşı, pudralama, sabunlu su, tırnak etleri, tırnaklar Kategoriler: El Ve Ayak Bakımı ayak bakımı, Ayak topukları, ayakkabı, ayaklar, kağıt törpü, kokulu pudralar, Kremleme, masaj, oje, pedikür, Pedikür makası, ponza taşı, pudralama, sabunlu su, tırnak etleri, tırnaklar

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home