Bacak yüz sırt göğüs kol boyun yanak vs.. lazer epilasyondan sonra oluşan sivilce kızarıklıklar

Epilasyondan veya depilasyon  sonra oluşan sivilce ve kızarıklıklar tahriş ve iltihaptır. Lazer epilasyon veya foto epilasyon esnasında kıllarınız çeklimesi agresif etkiye sahip tüy dökücü kremler yada tıraş anında oluşan ufak yaralar cildinizin tahriş olmasına neden olmaktadır. Size rahatsızlık veren bu sivilce illetinden kurtarmak için birkaç tane kolay önerilerimiz olacak.

Nedir bu öneriler hemen söyle dediğinizi duyar gibiyim.

1- Kesinlile tıraş olurken körlenmiş jilet kullanmaktan kaçının. Çünkü bu jiletler kılları kesmek yerine çeker ve doğru kesemediğiniz için bir kerede keseceğiniz kılları ancak bir kaç denemede keseceksiniz ve buda Saç kökünün etrafındaki cilt tahriş edilir ciltte kızarıklıklara neden olacaktır. Keskin bir jilet ve tıraş köpüğü, kesikleri önler.

2- Traştan sonra traş bölgesine krem sürmelisiniz, krem cildinizi rahatlatacaktır.

3- Cildinize her gün nemlendirici losyon sürmelisiniz . Sürünki cildini yumuşasın hemde tahrişlere karşı etkili bir şekilde direnç kazansın.

Lazer epilasyon sonrası yüzde sivilce, Epilasyon sonrası sivilce ,kıldönmeleri , kızarıklıklar gibi sorularınıza sorunlarınıza çözüm olduysak ne mutlu bize.

Bacak yüz sırt göğüs kol boyun yanak vs.. lazer epilasyondan sonra oluşan sivilce kızarıklıklar Kategoriler: Akne ve sivilceler, Cilt Bozuklukları, Cilt Deri enfeksiyonları, Sorunlu Ciltler Bacak yüz sırt göğüs kol boyun yanak vs.. lazer epilasyondan sonra oluşan sivilce kızarıklıklar  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home