Bakım Siyah noktalarınıza savaş açın

Siyah noktalar  genelde yüz ve burun bölgesinde rahatsızlık verici şekilde kendilerini gösterirler.Sizde evde kolayca yapılabilecek cilt bakımı maskeleri ile bunlardan kurtulabilirsiniz.

Bal maskesi : İki kaşık yoğurdun içine biraz yulaf unu ve üç kaşıkda bal ekleyip karıştırın.Bu cildinizin üstünü temizleyecektir.

Güzel bir cilt için bir tane yumurta beyazı içine biraz badem yağı ekleyin.İçine bir çay kaşığıda bal ilave edip karıştırın.Bu karışımı her sabah uygulayın ve bir yada iki saat kadar bekleyin.Daha sonra ılık suyla temizleyin.

Diğer maske ise bir muzu ezin ve cildinize uygulayın.On beş dakika bekledikden sonra ılık su ile temizleyin.Arkasından da nemlendiricinizi kullanmayı unutmayın.Her hafta kullanabilirsiniz muzun kendisini.

Güzel bir cilt için günde en az iki litre su içerek nem dengenizi koruyun.Sigara streden ve güneşten kaçının.Ayrıcada kalitesiz kozmetiklerden uzak durun.Cildinizin üst katmanını ölü hücrelerden piling ili temizleyin ve nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Bakım Siyah noktalarınıza savaş açın Kategoriler: Siyah noktalar Bakım Siyah noktalarınıza savaş açın  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home