Bakımlı kadın, ayaklarından belli olur, bakımlı ayakların güzelliği nasıl olur, güzel yumuşacık ayaklar, tertemiz yumuşak ayaklar için öneriler

172291″> Bakımlı kadın ayaklarından belli olur
Kollarınızı açıkta bırakan giysiler giyip dirseklerinizin ya da kısa etek giyip dizlerinizin görünmesinden çekiniyor musunuz? Yapacağınız pratik bakımlarla bu korkunuzdan kurtulun.

Vücudunuzun ince tırnaklarınızın manikürlü saçlarınızın yapılı veya teninizin bronz olması tam anlamıyla mükemmel görünmeniz için yeterli değil. Gerçekten bakımlı bir kadının diz dirsek ve topuk gibi bölgelerini de ihmal etmemesi gerekiyor.

Diz dirsek ve topuklar vücudun sürtünmeye en fazla maruz kalan bölgeleridir. Bu nedenle de kısa zamanda sertleşerek kurur ve koyu bir renge bürünürler. Bu görüntüyü sadece 3 adımda yok edebilir ipek gibi bir cilt yumuşak diz dirsek ve çatlaksız topuklara kavuşabilirsiniz.

Ovun

Diz dirsek ya da ayak topuklarınızı avucunuza aldığınız bir miktar temizleme ürünüyle temizleyin. Uygulama yaptığınız bölgeyi yumuşacık bir sünger ya da bez yardımıyla yuvarlak hareketlerle yavaşça ovalayın. Böylece o bölgedeki ölü hücrelerden arınmış olacak ve daha parlak ve yumuşak bir görünüm elde edeceksiniz.

Soyun

Yalınayak gezmek ayaklarınızda çatlak oluşumuna neden olabilir. Bunu önlemek için banyo sırasında ponza taşıyla topuğunuzu iyice ovalayın. Diz ve dirseklerinizde oluşan sert tabakayı yok etmek için ise badem yağının içine eklenmiş bir tatlı kaşığı limon suyunu beze sürüp o bölgeye sarın ve 20 dakika bekleyin. Hem renginin açıldığını hem pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Nemlendirin

Sürtünmeye en çok maruz kalan diz dirsek ve topuk bölgelerinde oluşan çatlakları ve sertleşmeleri yok etmek için nemlendirici bir yöntem. Bunun için bal ve badem yağı kolaylıkla ulaşabileceğiniz mükemmel birer yardımcı. Her banyodan sonra bu bölgelere sürmeyi ihmal edemezseniz yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Bakımlı kadın, ayaklarından belli olur, bakımlı ayakların güzelliği nasıl olur, güzel yumuşacık ayaklar, tertemiz yumuşak ayaklar için öneriler Kategoriler: Bacak Bakımı Bakımlı kadın, ayaklarından belli olur, bakımlı ayakların güzelliği nasıl olur, güzel yumuşacık ayaklar, tertemiz yumuşak ayaklar için öneriler

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home