Balyajlı saça nasıl bakım yapmalıyız?

 

Balyaj, saç renginin isteğe göre doğal saç renginden bir ton veya birkaç ton açılması anlamına gelmektedir.

Balyaj uygulaması saçın belirli bölgelerine uygulanan kimyasallar ile saç renginin açılması daha sonra üstüne istenen renge ulaşmak için boya yapılması işlemlerinden oluştuğu için saç bu süreçte oldukça fazla kimyasala maruz kalmaktadır.

Balyaj uygulaması yapılan saç maruz kaldığı kimyasallar nedeni ile zayıflar ve nem oranını kaybeder. Saçların sağlıklı şekilde yaşaması ve uzaması için nem oldukça büyük önem taşıyor.

Balyaj uygulaması yapılan saçlar için özel olarak bitki özlü ve nemlendirici oranı yüksek şampuan kulanımı öneriliyor. Bu şampuanların yanı sıra üretimi boyalı saçlar için yapılan şampuanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Saç kremi uygulaması mutlaka atlanmadan yapılması gereken bir bakımdır.

Şampuan ve saç kremi bakımının yanı sıra özel maskeler ile hem saç renginiz sabit kalır hem de saçlarınız nemlenerek daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Bitkisel maskeler içerisinde zeytinyağlı maskeler oldukça büyük fayda sağlıyor.

Alacağınız ürünlerin zeytinyağı içerikli olması balyajlı saçlarınızın sağlıklı şekilde uzamasını sağlamaya yardımcıdır. Şampuan tercihinizi de zeytinyağı içeren ürünlerden tercih edebilirsiniz. Zeytinyağı saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi fazlası ile almasını sağlayacağından balyajlı saçlara oldukça faydalıdır.

Balyajlı saça nasıl bakım yapmalıyız? Kategoriler: Genel Balyajlı saça nasıl bakım yapmalıyız?  Etiketler: , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home