Bayanlarda Tüylenme Sorunu

Kadınların en büyük sorunların­dan biri olan aşırı tüylenme, kimi zaman sosyal ortam­larda yüz kızartıcı boyutlara varabili­yor.

Genetik olarak bir yapısal bozukluğu olma­yan kadınların pek çoğu tüylenme sorununa kar­şı sir ağdayı uyguluyor. Eskiden kullanı­lan Şeker ağdası, artık günümüzde tahtını sir ağda’ya kap­tırmış durumda. Bunun nede­ni ise, tüylerin çıkış sürelerinin şeker ağda’ya oranla daha uzun olması ve da­ha steril bulunması.

Hormonal bir sorundan dola&#173yı aşırı tüylenmesi olan bayanlar ise lazer epilasyonu ter&#173cih ediyorlar. Lazer epilasyon kalı&#173cı çözüm üretse bile, bazı tehlikeleri de yok değil. Özellikle yüz bölge&#173leri için yapılan lazer uygulaması için, gideceği&#173niz merkeze ve lazer cihazlarına çok dikkat etmelisi&#173niz. Çünkü pek çok bayanda lazer sonra&#173sı oluşan yanıklar kalıcı hasarlar bıraka&#173bilmekte. Yüz bölgesindeki tüyler canınızı sıksa bile, bu karara çabuk varmamanız&#173da çok büyük fayda var!

Ağda ar&#173tık evde de yapılıyor…
Bayanların en büyük sorunu olan tüylenme, artık evler&#173de çözüm buluyor. Değişik markalara ait hazır sir ağda bezleri, haya&#173tı kolaylaştırıyor ve saat kaç olursa olsun sizi kuaföre gitme derdinden kurtarıyor. Tabi ki ağdayı nasıl yapa&#173cağınızı bilmeniz de gerekiyor! Milliyet’in habe&#173rine göre, en hassas bölgelerimizden olan yü&#173zümüzde çene ve bıyık bölgesi daima sorun olur. Bu tüylerden kurtul&#173mak için öncelikle cildimizi bir temizleyici yardımıyla temizli&#173yoruz. Sonrasında ağdamızı kılların çıkış yönü&#173ne doğru sürüyoruz. Tek kullanımlık kağıt pedi ağdanın üze&#173rine yapıştırıp, elimizle bastırıyo&#173ruz. Kılın çıkış yönünün tersi tara&#173fa doğru ise hızlı bir şekilde çekiyo&#173ruz.
Tüy alma işleminin ardından mut&#173laka ağda yapılan bölgede kalan ağdaları temizle&#173mek için dezenfekte etme&#173mize yarayan ürünleri kullanıyoruz. En son iş&#173lem ise ciltte oluşabilecek hassasiyeti önlemek adına cildi rahat&#173latan yatıştırıcıyı uygulamak..

Konuyla ilgili aramalar: tüylenme problemi , tüylenme sorunu , ağda ile tüyleri almak , evde ağda uygulaması , yüz kılları ve bıyık almak , lazer epilasyona dikkat , bayanlarda kıllanma

–> GÜZELLİK, SAÇ VE CİLT BAKIMI SAYFASINA DÖN <–

Bayanlarda Tüylenme Sorunu Kategoriler: Genel Bayanlarda Tüylenme Sorunu  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home