Benler ciltte kahverengi leke, ciltte mavi veya siyah leke, ciltte ten rengi leke

Benler

Belirtiler

– Ciltte ten rengi, kahverengi, mavi veya siyah renkli lekeler.

Hemen herkeste ben bulunur. Bu selim tümörler, pigman hücrelerinin yuvarlarıdır. Bunlar kıllı olabilir, pürüzsüz, kabarık veya karışık olabileceği gibi, bazen yaşlılıkta düşüp kaybolur.

Benler genellikle zararsızdır, fakat kansere dönüşebilir. Eğer renk ve boy değişikliği olursa, kaşıntı, ağrı (acı), kanama veya iltihap gelişirse doktora danışın. Belirli bazı benler, özellikle düzensiz biçimde, siyah-kahverengi karışımı rengi olanlar, doğuştan bulunanlarla tırnaklarda, cinsel organlar çevresindekiler doktor tarafından gözlenmelidir.

Tedavi
Genellikle tedavi gereksizdir. Estetik amaçlarla, ben cerrahi olarak çıkartılabilir. Eğer bir bende değişiklikler olursa mikroskopta incelenmek için çıkartılır.
Etiketler: benler, ciltte kahverengi leke, ciltte mavi veya siyah leke, ciltte ten rengi leke

Benler ciltte kahverengi leke, ciltte mavi veya siyah leke, ciltte ten rengi leke Kategoriler: Benler Benler ciltte kahverengi leke, ciltte mavi veya siyah leke, ciltte ten rengi leke  Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home