Benler


Normalde zararsız birer lezyon olan benler, insanların kafalarında sıklıkla sorulara ve sorunlara sebep olmaktadırlar. Bunların en başta geleni ise, benlere dokunulduğu takdirde kansere dönüşeceği şeklindeki tamamen yanlış bir inanıştır.

Evet, benler normalde iyi huylu birer lezyondurlar ama bu onların her zaman iyi huylu olacakları anlamına gelmez. Bazı şüpheli benlerin çıkarılarak vücuttan uzaklaştırılmaları ve patolojik incelemeye alınmaları gerekebilir.

Bu sebeple,benlerin hasta ve hekimler tarafından sürekli kontrolde tutulmaları gerekir. Bazı hallerde normalde masum olan benlerden şüphelenmek gerekir. Bunlar; renk değişikliği, büyüme, kenarlarında düzensiz bir görünüm ve kanamadır.

Bunlardan en az biri farkedildiği takdirde hemen doktorla bağlantı kurulması gerekir. Doktorun önerileri doğrultusunda hemen alınabilir veya takibe devam edilir.

Benler Kategoriler: Benler Benler  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home