Boyalı yıpranmış saçlar için maske

Siyah olan saçlarımı, bir kaç işklem sonucunda açtırdım. çok şükür yanmadı ama eski kalitesini yitirdi haliyle ve eskisi gibi yumuşak ve canlı değil. Bende araştırdım, işlemler sonucunda zarar gören saçlarımın eski sağlığını nasıl elde edebilirim diye ve bulduğum bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim melek‘ler.

sacmaske Boyalı yıpranmış saçlar için maske

Saçların %98′i proteinlerden oluşmaktadır.Saçlarınızı sürekli boyadığınızda boyanın içerisinde bulunan kimyasallardan dolayı proteinler canlılığını yitirir ve saçlar matlaşır.

Kalıcı boyalar yerine geçicileri tercih etmeniz saçlarınız için daha iyi olacaktır.Saçınıza zarar veren kimyasallar geçici boyların içinde daha az bulunur.

İçinde amonyak olmayan ya da az olan boyaları tercih edin.Amonyak cildi tahriş ettiği gibi saçlarıda kurutur.

Bitkisel boyalar ya da kınayı kullanmayı deneyin.Bitkisel boyalar normal saç boyaları kadar kalıcı değildirler fakat saçlarınıza zarar vermezler.

Saçlarınız yıprandıysa boyalı saçlara özel şampuanları tercih edin.Nemlendirici kremlerle hafta da bir yoğun bir şekilde nemlemdirme yapın.Bu sayede boyadan yıpranan saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Evde uygulayacağınız pratik saç maskesi ile de saçlarınızın bakımını rahatça yapabilirsiniz.

Malzemeler;

1)4 yemek kaşığı zeytinyağı

2)4 yemek kaşığı tatlı badem yağı

3)1 adet yumurta sarısı

Tüm malzemeleri karıştırın.Saç diplerine ve uçlarına iyice yedirerek uygulayın.Maskeyi saçınızda 2 saat bekletin.Saçlarınızı soğuk suyla yumurtadan arındırana kadar yıkayın.Daha sonra şampuanlayın.Ilık suyla yıkayıp iyice durulayın.

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ilk yıkama suyunun soğuk olması gerektiği.Sıcak su ile yıkarsanız yumurtanın kokusu saçlarınıza yerleşir ve günlerce saçınızda kalır!

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. Meryem dedi ki:

    Arkadaşlar size bir tavsıyem, Ben bir yorum sitesinde okuduğum ürünü aldım ve yanan yıpranan saçıma kullandım, nereedeyse eski önceki halıne saçlarım yakın bir şekılde dirildiler ve kırıklardan da eser kalmadı, benım gibi saçı perişan olan varsa, katkısız keratin yüklesin, üzerine de katkısız keratin yağı var onu kullansın. Bana da o yorumu yapan pelin hanıma da dua etsin ,))))

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home