C vitamini ve kanser tedavisi

Farelerle gerçekleştirilen deneyler sonucunda yüksek dozda enjekte edilen C vitamininin tümörün büyümesini engellediği anlaşıldı. Ancak vitaminin doğrudan doğruya kana karışacak şekilde verilmesi gerekiyor hastaya. Amerikalı bilim insanlarının Proceedings dergisindeki raporlarına göre aynı tedavinin insanlarda da uygulanması mümkün.

Uzmanlar vitaminli tedaviyi özellikle de büyümesi önlenemeyen agresif tümörlerde kullanılabileceğini düşünüyorlar.

C vitamini, ‘radikal avcıları’ olarak da adlandırılan antioksidanlar içerisinde yer alıyor. Bu maddeler kanseri tetikleyebilen agresif oksijen moleküllerinin etkinliğini durduruyorlar. Bethesda Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde Mark Levin ile çalışan ekip, kanser hastası farelerin karın bölgesine yüksek dozda C vitamini enjekte ettikten sonra pankreas, yumurtalık ve beyindeki tümörlerin büyümesi yüzde 41-53 oranında frenleyebilmiş. Üstelik tedavi sırasında sağlıklı hücreler zarar görmemiş.

C vitamini ve kanser tedavisi Kategoriler: Genel C vitamini ve kanser tedavisi  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home