Çatlak Tedavisi, Glass lazer, Cildi soymadan yenileyen lazerler ile çatlak tedavisi, Cilt çatlağı, cilt çatlak tedavisi, Cilt Çatlakları, Cilt ve vücut çatlaklarının tedavisi, Fraksiyonel lazerler, Ha

358006″>
Çatlak Tedavisi
Cilt çatlağı sık görülen bir rahatsızlıktır ve pek çok kişiyi estetik açıdan rahatsız etmektedir. Deride çizgisel incelme ve yara izi şeklinde belirti vermektedir. Cilt çatlakları, vücudun değişik bölgelerinde kilo artışı nedeniyle, derinin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sonucu ortaya çıkmaktadırlar. Derinin gerilmesi derideki bazı hücrelerden kimyasal maddelerin ortaya çıkmasını tetiklemektedir. İşte Dermatologların tedavi yöntemi…
Hamile bayanlarda karın ve göğüslerde, vücut geliştirme çalışanların omuzlarında, ergenlik çağında ani gelişen vücut bölgelerinde ve aşırı kilo alanlarda oluşabilmektedir. Ayrıca uzun süreli ağız yoluyla veya sürerek kortizon kullanımı ve vücutta fazla kortizon üretilmesine neden olan Cushing hastalığında deri çatlakları gelişmektedir. Genetik faktörlerde önemli rol oynamaktadır. Ancak deri çatlaklarının oluşum mekanizması halen tam olarak anlaşılamamıştır.

Cilt çatlağı kadınlarda daha çok ortaya çıkmaktadır. Hamile bayanların %90’nında, ergenlik çağında genç kızların %70’inde, ergenlik çağında özellikle spor yapan genç erkeklerin %40’nda deri çatlağı görülebilmektedir. Cilt çatlaması daha çok ergenlik çağındakileri, hamile bayanları ve böbreküstü bezleri fazla çalışanları etkilemektedir.
Erken cilt çatlağı pembe renkli ve kaşıntılı, çizgi şeklinde deride kabarıklık şeklinde ortaya çıkar. Zamanla cilt çatlağı beyazlaşır ve deriden çökük hale gelir. Değişik uzunlukta ve 1- 10 mm genişlikte olabilir. Bazı çatlaklar zamanla hafifler ve kaybolabilir.
Hamilelerde karın ve göğüsler etkilenir. Ergenlik çağında, erkeklerde uyluk bölgesi ve kuyruk sokumu, kızlarda kalça ve göğüsler etkilenir. Ancak vücudun değişik bölgelerinde diz arkası, üst kol gibi görülebilir. Uzun süreli kortizon kullanımında, cilt çatlağı daha derin, geniş ve yaygın şekilde ortaya çıkabilmektedir.
İlaçla cilt çatlak tedavisi: Çatlak tedavisinde etkili olduğu bilinen ve deriye uygulanan maddeler
♦ Tretinoin
♦ C vitamini
♦ Glikolik asit

Lazer ile çatlak tedavisi: Cilt çatlağında uygulanan ve etkili olduğu belirtilen lazer ve ışık sistemleri uygulanırken, esmer tenli kişilerde deride lekeler kalabileceği için dikkatli olunmalıdır.
Cildi soymadan yenileyen lazerler ile çatlak tedavisi:
♦ Fraksiyonel lazerler
♦ 1450-nm diode lazer
♦ 1540 nm Erbium: Glass lazer
♦ 1320 mn Nd: YAG lazer
♦ Pulsed –dye lazer (585-595 nm)
♦ Q-switched 1064 nm Nd:YAG lazer
♦ Long pulsed 1064 nm Nd:YAG lazer
♦ LED

Cildi soymadan yenileyen lazer olmayan sistemler çatlak tedavisi
♦ Plasma
♦ Radyofrekans

Çatlak Tedavisi, Glass lazer, Cildi soymadan yenileyen lazerler ile çatlak tedavisi, Cilt çatlağı, cilt çatlak tedavisi, Cilt Çatlakları, Cilt ve vücut çatlaklarının tedavisi, Fraksiyonel lazerler, Ha Kategoriler: Cilt çatlakları Çatlak Tedavisi, Glass lazer, Cildi soymadan yenileyen lazerler ile çatlak tedavisi, Cilt çatlağı, cilt çatlak tedavisi, Cilt Çatlakları, Cilt ve vücut çatlaklarının tedavisi, Fraksiyonel lazerler, Ha

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home