Cildiniz Işıldasın, Peelingle Deri Soyma, Cilt Bakımı, Yüz Maskeler, Siyah Noktalar, Cildinizi Aydınlatan Yöntemler

347404″> Cildiniz Işıldasın

Lekeler ve siyah noktalarla gölgelenen yüzünüzü ışıl ışıl yapmanın yolu biraz da mutfağımızdan geçiyor. İstenmeyen renklenmeleri gidermek ve ölü derileri temizlemek (peeling) aşağıdaki yöntemlere göz atmalısınız.

Limon suyu ve gliserini eşit miktarlarda karıştırarak bir süngere emdirin ve yüzünüzü hafifçe ovalayın. Tüm yüz ve boyun bölgesine uygulamanız yeterli.

Süt cildi aydınlatır. Cildinizi süt ve yoğurdun kaymağı ile ovalayın. Gece boyunca yüzünüzde bırakabilirsiniz.

1 demet tereyi 1 bardak suyla kaynatarak yaprakları ile yüzünüzü ovduktan sonra suyu ile yüzünüzü yıkayın. 10 dakika sonra durulayın.

Yumuşak kayısıları püre 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyerek yüzünüze yayın ve bir sünger yardımı ile ovaladıktan sonra yüzünüzü yıkayın.

1 salkım yeşil üzümü sıkarak yüzünüzü iyice ıslatın ve ovalayın. Kuruyana kadar bekleyerek durulayın.

Olgun domatesleri püre yaparak suyunu düzün ve kalan pulpu ile yüzünüzü ovalayın. Kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın.

Patateslerin haşlama suyunu soğutun ve süngerle yüzünüzü ovalayın. Ölü derileri soyduğu gibi çil ve lekelere de iyi gelecektir.

Cildiniz Işıldasın, Peelingle Deri Soyma, Cilt Bakımı, Yüz Maskeler, Siyah Noktalar, Cildinizi Aydınlatan Yöntemler Kategoriler: Genel Cildiniz Işıldasın, Peelingle Deri Soyma, Cilt Bakımı, Yüz Maskeler, Siyah Noktalar, Cildinizi Aydınlatan Yöntemler

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home