Cildinizin Işıl Işıl Parlamasını İstermisiniz, Cildin parlak olması bakımlı ve sağlıklı olduğunu gösterir, pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler, Sağlıklı ve güzel bir cilt için

340500″>

CİLDİNİZİN IŞIL IŞIL PARLAMASINI İSTER MİSİNİZ
Cildin parlak olması bakımlı ve sağlıklı olduğunu gösterir aslında. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki cilt iç organlarımızın aynasıdır. Yani içte sağlıklı bir bedene sahipseniz cildinizde o oranda sağlıklı olacaktır. Cilt güzelliği için günde 8 bardak su içmelisiniz. Vücudun dışa açılan penceresi olan cildin dış etkenlerden çok çabuk etkilendiğini hatırlatan uzmanlar, sağlıklı bir cilt için bol bol su içilmesini öneriyor.
Ayrıca beslenmeye dikkat edilmesi, güneşten korunması, psikolojik dengenin sağlanması ve krem seçiminde hassas olunması gerekir. Su, vücudumuzun yüzde 70′ini oluşturuyor. Yaşam kaynağı olduğu gibi; derinin genç kalabilmesi için en temel unsur. Bu nedenle su ihtiyacının karşılanması gerekiyor. Su, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak, cildin güzelleşmesine yardımcı oluyor.
Sağlıklı ve güzel bir cilt için, beslenmeye de önem vermek gerekir. Meyveler en zengin antioksidan ve vitamin kaynağı. Antioksidanlar, hücrenin enerji santralleri olan mitokondrileri aktif hale getirerek, daha etkin çalışmalarını sağlıyor. Bol bol taze sebze ve meyve yemek cilt güzelliği için çok önemlidir. Cildinizin pırıl pırıl olması ve parlaklığını hiç kaybetmemesi için bol su içmeli ve sağlıklı beslenmeliyiz. Cildimizin parlak ve bakımlı olması için sizlere bazı besleneme önerilerimiz var.
Sağlıklı ve güzel bir cilt için A-B-C-D-E-K vitaminleri, bakır, krom, çinko, demir, selenyum, magnezyum gibi mineraller, coenzim Q-10 enzimi, omega 3 ve omega 6 gibi temel yağ asitleridir. Daha birçok gıda gibi, likopen, yeşil çay ve soya fasulyesi de cildimizi koruyan ve geliştiren antioksidanlar arasında yer alırlar.

Cildinizin Işıl Işıl Parlamasını İstermisiniz, Cildin parlak olması bakımlı ve sağlıklı olduğunu gösterir, pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler, Sağlıklı ve güzel bir cilt için Kategoriler: Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları Cildinizin Işıl Işıl Parlamasını İstermisiniz, Cildin parlak olması bakımlı ve sağlıklı olduğunu gösterir, pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler, Sağlıklı ve güzel bir cilt için

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home