Cildinizin Pul Pul Olmaması İçin

– Soyucu özelliği olan sentetik lif, sünger ya da eldiven kullanın.

– Soyucu özelliği olan bir temizleme ürününü süngerin, lifin ya da eldivenin üzerine serpin.

Bazı temizleyiciler % 25 oranında volkanik taş tozu içerir. Bunlar yağlı cilt için yararlıdır. Buna rağmen aşırı temizleyici kullanımı yağ bezlerinin aşırı üretimine de neden olabilir. Bu nedenle dikkatli ve doğru miktarda uygulamak gerekir.

– Sünger ya da lif kullanarak dairesel hareketlerle cildinizi ovalayın. Cildinizin boyun, yüz gibi hassas bölümlerini ovalarken nazik olun.

– Cildinizi daha sonra düzgünce kurulayın.

– Soyucu ürünler cildinizi kurutabileceği için devamında cildinizi iyice nemlendirdiğinizden emin olun. – Hafif petrol, lanolin ve mineral yağları içeren nemlendiricileri tercih edin.

– Cildinizi aşırı soymayın. Eğer cildiniz az yağlıysa çatlamalara neden olabilir. Cildi çok aşırı derecede sürtme, soyma kılcal damarların zadelenmesine neden olabilir!

Cildinizin Pul Pul Olmaması İçin Kategoriler: Genel Cildinizin Pul Pul Olmaması İçin  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home