Çillerimden nasıl kurtulabilirim?

Çiller yüzümüzde çıkan ve bazı faktörlere bağlı olarak değişim gösteren renkli noktacıklardır. Çillerinizle mutlu değilseniz ve kurtulmak istiyorsanız birkaç damla fondöten işe yarayacaktır..

Öncelikli olarak cildinize uygun doğru fondöteni bulmanız gerekmektedir. Fondöten seçerken renk ve dokusuna dikkat etmelisiniz. En doğal ürünü seçtikten sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

Çillerin artmasını sağlayan etmenlerden biri güneş altında kalmaktır. Çillerinizin belirginleşmesini önlemek için mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.

Fondöteni uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olur. Herhangi bir makyaj kalıntısı bulunmamalıdır. Cildinizi temizledikten sonra makyaj altına uygulanabilecek bir nemlendirici kullanın. Bu sayede cildinizin kurumasını önlemiş olursunuz.

Fondöteni nokta nokta yüzünüze sürdükten sonra sentetik bir sünger yardımıyla dağıtın. Yüzünüzün her kısmına eşit şekilde dağılmasına özen gösterin. Çillerinizin olduğu bölgeye daha fazla, diğer yerlere daha az fondöten sürerseniz dengesizlik olacaktır. Fondötenden sonra yine de görünürde bir iz varsa kapatıcı ile ufak rötuşlar yapabilirsiniz. En son olarak pürüzsüz bir görünüm için toz pudra uygulayın. Bu sayede istemediğiniz her nokta, ben veya yara izini rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Çillerimden nasıl kurtulabilirim? Kategoriler: Çiller, Genel Çillerimden nasıl kurtulabilirim?

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home