Cilt Bozuklukları Cildiniz vücudunuzu çevreden korur.

Cilt sürekli olarak çeşitli maddelere maruz kalan karmaşık bir organ olduğu için çeşitli problemlere yatkındır. Cildinize bakım yapmak birçok cilt rahatsızlığını önleyebilir.

Cildiniz vücudunuzu çevreden korur. Çok çeşitli zorlanmalara şaşılacak kadar dirençlidir. Fakat tahriş olup iltihaplanabilir, bu duruma dermatit denir. Kılcal damarlar güneş yanığı, ürtiker veya rosacea nedeniyle büyüyebilir. Cildinizdeki üretim faaliyetlerinin herhangi biri ters gidebilir: Örneğin, pek fazla yağ (sivilce) çok fazla yeni cilt hücresi (psoriasis, sedef hastalığı) veya çok fazla ya da çok az melanin (pigment değişiklikleri). Aşağıda belirtilmiş olan cilt rahatsızlıkları hayatı tehdit etmediği gibi bulaşıcı da değildir. Fakat size çok sıkıntı verebilir veya sizi görünümüz nedeniyle üzüntüye sevkedebilir.

Bu rahatsızlıkların belirtileri bir hafta içinde kaybolabilir veya ameliyat ya da uzun süreli tedavi programı uygulanmasını gerektirebilir. Ekzema ile aynı anlamda kullanılabilen dermatit terimi sadece cildin iltihaplanması anlamına gelir. Bunun birçok nedeni vardır ve kontakt (temas) dermatiti, ısı döküntüsü, nörodermatit, atopik dermatit, staz dermatiti ve sebore dermatiti olarak çeşitli şekilleri olabilir.

Cilt Bozuklukları Cildiniz vücudunuzu çevreden korur. Kategoriler: Cilt Bozuklukları Cilt Bozuklukları Cildiniz vücudunuzu çevreden korur.  Etiketler: , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home