Cilt Güzelliği Mucize Değil..

25 yaşında tamamlanan hücre yenilenmesi, yerini her geçen yıl yaşlanmaya başlayan bir cil­de bırakıyor. Erkenden kırışıklarla tanışmamak için yapılma­sı gereken tek şey, cilde ihtiyacı olan oksijen ve nemi sağla­mak.

Günlük hayatın yoğun temposundan en çok etkilenen yüzümüz, en çok da ihmal edilen bölgemizdir aslında. Yan­lış kullanılan ürünler, cildin makyaj sonrası temizliğinin ih­mal edilmesi cildimizin gerektiğinden de erken yaşlanması­na neden olur. 25 yaşma kadar tamamlanan hücre yenilen­mesinden sonra 30′lu yaşlarda görülmeye başlayan hafif kı­rışıklıklar 40′h yaşlarda belirginleşmeye başlar. Enstitülerde cilt tipine göre uygulanan kürlerle birlikte evde cilt bakım ürünleriyle yapılan günlük bakımlar ciltteki ölü derinin kaldı­rılması, cildin hava alması, nemlenmesi ile birlikte fonksi­yonlarının etkin şekilde yenilenmesine yardım ediyor.

Güzellik enstitülerinde uygulanan kürlerin ve günlük ev bakımının cildin hızlı bir şekilde yaşlanmasını önlediğini vur­gulayan ENES Bio Estetik uzmanlarından Nesrin Süer, yo­ğun bakım kürlerinin 25 yaş sonrasında uygulanmasının uy­gun olduğunu söylüyor. Beş hafta süren yoğun bakım kür­lerinin cilt durumuna ve yaşa göre değiştiğini söyleyen Sü­rer, kür öncesi yapılan cilt analiziyle kür tipinin belirlendiği­ni kaydediyor. Günlük bakımın ise özellikle akşamları yat­madan önce yapılmasını öneriyor.

Cilt Güzelliği Mucize Değil.. Kategoriler: Genel Cilt Güzelliği Mucize Değil..  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home