Cilt lekeleri için çilek maskesi

Elif güveloğlu cilt lekeleri için çilek maskesi

Her cilt tipi için leke açıcı çilek maskesi tarifi

Malzemeler:

– 2 adet orta boy olgun çilek
– 1 tatlı kaşığı taze kaymak
– 1 tatlı kaşığı doğal süzme bal

Hazırlanışı: Çilekleri püre haline getirdikten sonra içine kaymak ve balı ilave ederek karıştırın ve kalın bir maske elde edin.

Uygulama : Çilek maskesini göz çevreniz hariç , önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla temizleyin ve gül suyu ile yüzünüze hafifce masaj yapın

Nelere etkilidir : Çilek maskesi her cilt tipi için uygundur, Hassas ciltler de kullanabilir, uzun süreli uygulandığında, ciltteki lekelerin açılmasına yardımcı eder, çileğin içindeki yüksek antioksidanlardan dolayı cildinizi canlandırır.

Çilek maskesinin leke giderici özelliği, içine kaymak yerine yoğurt kullanılarak daha da artırılabilir. Çileğin için bulunan meyve asitleri ve yoğurtda bulunan laktik asit, çok pahalı leke açıcı kremlerin üretiminde kullanılan ana etken maddelerdir.

Dr. Elif Güveloğlu

Cilt lekeleri için çilek maskesi Kategoriler: Cilt bakım maskeleri, Cilt lekeleri Cilt lekeleri için çilek maskesi  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home