Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır, Cilt Solgunluğu, Parlak Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler, Cilt Parlaklığı Hakkında

347406″> Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır

Hayatımızın bize getirdikleri yüzümüze nasıl yansıyor hiç fark ettiniz mi? Stresli olduğumuzda, yüzümüzde sivilce çıkar, gözlerimizin altında torbalar ve yüzümüzde siyah noktalar oluşur. Cildimiz yeterli derecede su alamıyorsa kurur ve dökülmeye başlar.

Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır ?

Çok fazla yiyip içersek, sabah kalktığımızda cildimizi kabarıktır. Ancak sağlıklı olursa, yeme içmemize dikkat edersek ve egzersiz yaparsak cildimiz de ışıldayacaktır. Bunu sağlamak için çok büyük bir nedenimiz var. Cildimiz, vücudumuzun en büyük organıdır, ortalama 21 metrekaredir.

Ne olursa olsun cilt her zaman gözükür. Erken yaşta sigaraya başlayan kişilerin cildi çöküyor ve vücudun doğal işleyişi bozuluyor, cilt yaşlanıyor, erken yaşta kötü bir görünümün yanı sıra başta cilt kanseri olmak üzere birçok kanser riski de artıyor.

Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır ?

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için yediklerimiz oldukça önemlidir. Meyve, sebze, tam tahıllar, düşük yağlı ve yüksek lifli gıdalar yenmelidir. Bol su içilmeli ve egzersiz yapılmalıdır. Yüz masajı da yapabilirsiniz. Yeterince uykunuzu almalısınız.

Poli ve tekli doymamış yağlar, omega 3 yağ asitleri, cildi yaşlandıran ve fazlası hasara yol açan güneş ışınlarından koruyabilir. Omega 3 içeren balıklar, somon, ton balığı uskumru gibi soğuk su balıklarıdır. Sağlıklı yağları zeytinyağı ve fındık içerir.

Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır ?

Cilt sağlığı ve gençleşme sağlayan yeşil çayın etkilerini anlamak için tüketmek gerekir. Deri yaşlanması, hücre duvarları ile hücre yapılarına yapılan saldırılardan kaynaklanır. Güneş ışınları, Uv, sigara, alkol gibi etmenler bunu sağlar. Antioksidanlar ise bu etmenleri etkisiz hale getiren moleküllere sahiptir. Yeşil çay da iyi bir antioksidandır. Araştırmalara göre limonlu siyah çay tüketenlerde daha az deri kanseri görülmektedir.

Meyve, sebze, ve balık tüketin. Bu gıdaların birçok iyi yönünü biliyoruz. Ayrıca kırışıklığa da iyi geldikleri bilinmektedir. Avustralya’daki Monash Üniversitesi araştırmalarına göre, 70 yaş ve üzeri kişilerde meyve ve sebze tüketenlerde daha az kırışık gözlenmiştir.

Tersine, yüksek doymuş yağ içeren et, tereyağı, tam yağlı süt, kek, pasta, patates gibi gıdalar daha çok kırışıklığa neden olmaktadır. Besin değeri yüksek gıdalar, vitaminler ve egzersiz takviyeleri cildinizi parlatacaktır.

Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır, Cilt Solgunluğu, Parlak Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler, Cilt Parlaklığı Hakkında Kategoriler: Cilt Bakımı Ürünleri Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır, Cilt Solgunluğu, Parlak Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler, Cilt Parlaklığı Hakkında

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home