Cilt Pullanmasına Çözümler

 Güzelliğin en önemli destekçilerinden birisi düzenli yapılan cilt bakımı’dır. …

– Soyucu özelliğe sahip olan kozmetikçelerde kolayca bulabileceğiniz bir cilt temizleme ürününü kullanacağınız sentetik lifin yada süngerin üzerine serpin. Bazı temizleyiciler % 25 oranında volkanik taş tozu içerir.Bu volkanik taş tozu içeren temizleyiciler yağlı ciltler için yararlıdır.Fakat buna rağmen bile aşırı cilt temizleyici kullanımı bazen yağ bezlerinin aşırı üretimine de sebep olabilir. Bu yüzden doğru bir şekilde dikkatli ve aşırıya kaçılmadan kullanmak gerekmektetir.

-Cildinizi kullanmak istediğiniz sentetik lif yada süngerle, cildinize masaj yaparcasına yuvarlak hareketlerle  ovun ama boyun bölgesi ve yüz bölgesinde daha yumuşak hareketlerle masaj yapmalısınız.

– Daha sonra cildinizi güzelce ılık suyla durulayın.

-Cildinizi iyice nemlendirin çünkü soyucu özelliği olan ürünler cildinizi kurutur bu yüzden cildinizin yeterince nemlendiğinden emin olun.

-Lanolin, hafif petrol ve mineral yağları içeren nemlendiricileri kullanmanız daha iyi olur.

-Cildinizi aşırı derecede soyarsanız bu yağlı bir cilde sahipseniz eğer çatlamalara neden olabilir.cildi aşırı derecede sürtme, soyma gibi hareketler kılcal damarların zedelenmesine neden olabileceğini unutmayın!

Cilt Pullanmasına Çözümler Kategoriler: Genel Cilt Pullanmasına Çözümler  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home