Çok rahat çok moda çok rüküş

110604 123457 356296 CB Çok rahat çok moda çok rüküş

Sezonun pijama ve şalvar pantolonları, maksi etekleri, dantel çorapları, çizgilileri stil uzmanlarını böldü. Kimisi “Asla giymem” derken kimi de “Uygun kombinle harika olur” diyor.


MODA kendine yakışanı giymektir, çok sık duyduğumuz bir laf. İlla sezonun trendlerini takip edeceğim diye kendine yakışmayan şeyleri giymekte ısrar edenleri görünce keşke bu cümle daha sık tekrarlansa demekten kendimi alamıyorum. Bu sezonun trendi olan bazı parçalar kimi kadına çok yakışırken kimisini de gülünç duruma düşürüyor.

Pijama pantolon, dantel çorap veya tayt, maksi etek, tulum, ispanyol paça ve çizgili kıyafetler bu yıla damgasını vurdu. Ama birçok moda editörü ve stil danışmanı bunları için “asla” diyor, bazıları ise “beğenerek ve farklı kombinlerle giyiyorum” ifadesini kullanıyor.

İşte stil danışmanlarının ve moda editörlerinin görüşleri.. Karar sizin.

Şalvar kadını çirkin gösterir

Pijama pantolonları model gibi bir vücuda sahip olanların giymesi gerektiğini düşünen Süper! dergisi moda editörü Naz Dipçin pek çok kişiye

aksine dantel çorapları açık ayakkabıyla giymeyi tercih edenlerden. Şalvarın bir kadını en çirkin gösterebilecek, ispanyol paçanın ise en güzel gösteren kıyafet olduğu yorumunu yapan Dipçin “İspanyol paçayı, gömlek, tişört ve her türlü üstle kombinleyebilirsiniz. Yeter ki yüksek topuklu ayakkabıyla giyin” diyor. Maksi etekler ve çizgili tasarımları giymekten keyif aldığını da ekliyor: “Özellikle uzun eteklerle çizgili üstleri beraber giymeyi çok seviyorum.”

Bacak kısaysa ispanyol paça giymeyin!

Habertürk Gazetesi Moda Editörü Esra Çoruh önceden giymem dediği pijama pantolonları bu yıl atlet ve yüksek ökçelerle tamamlayarak şık bir görüntü yarattığını söylüyor. Dantel çorap, tayt ve şalvar pantolonlar için “Asla giymem’ diyen Çoruh ispanyol paça pantolonları giymekten keyif alıyor: “Bu pantolonlar bacak boyunu da daha uzun gösterdiği için ince bir figüre sahip oluyorsunuz.”

Yine bu yılın trendi tulum, maksi etek ve çizgili tasarımları ise çok beğendiğini belirten Çoruh “Maksi etekleri Jil Sander defilesinde gördüğümde çok beğendim ve hemen sahip olmak istedim. Ama maalesef yaz davetleri dışında giyecek bir yer bulamıyorum. Bu sezonun en favori koleksiyonlarından Max Mara bol paça yırtmaçlı tulumu da aldım. Çizgili parçaları ise riskli buluyorum. Boyuna çizgi daha ince gösteriyor ama koleksiyonlar enine çizgiden geçilmiyor. Ben en çok siyah-beyaz çizgili tişörtleri seviyorum” diyor.

Dantel çorap ve tayt mı?

Alışveriş yapanların trendleri takip ederken vücut tiplerini de göz önünde bulundurmaları gerektiğinin altını çizen ALL dergisi stil editörü Tuğba Ansen keyifle giydiği ispanyol paçaları gündüzleri basic tişörtlerle, geceleri ise ipek gömlekle tamamlamayı tercih ediyor. Çizgili kıyafetleri bahar ve yaz aylarında sık sık tercih eden Ansen pijama pantolonların ve maksi eteklerin trendlerde başrolü paylaştığını belirtiyor: “Her ikisini de giyiyorum. Örneğin Jil Sander tarzı zümrüt yeşili veya gece mavisi eteği beyaz bir atletle kombinleyerek fark yaratabilirsiniz.” Özellikle moda diye her şeyi giyenlere “Bunu yapmayın. Bence vücut tipine ve ten rengine göre kıyafet seçen her kadın, her zaman daha zarif ve daha çarpıcıdır” diyen stil editörünün ‘asla giymem’ kıyafetler listesinin başında ise dantel çoraplar geliyor.

Maksiler sahilde  tercih edilmeli

KÖŞE yazarı Ferhan İstanbullu pijama pantolonları giymeyi sevenlerden. İstanbullu, özellikle topuklu ayakkabı ve dökümlü bir bluzla çok şık bulduğu bu pantolonların bir beden büyük gibi görünmesi gerektiğini de söylüyor. Dantel bluz seven ama çorabını asla giymeyen İstanbullu eskiden şalvar ve ispanyol paça pantolonlarla da dalga geçtiğini anlatıyor: “Günümüzde özellikle jean pantolonlarda o kadar çok değişiklik oldu ki bence bunlar muhteşem. Dolayısıyla artık bu tarz pantolonları farklı çeşitlerde kombinleyebiliyoruz. Örneğin bu sezon ispanyol paça pantolonlar 1970’lerdeki gibi ipek gömlek ve kolyelerle hoş bir görüntü yaratır.”

Maksi etekten hoşlanmayan İstanbullu “Kadınlar bunlarla çok rahat ediyor ama ben beğenmiyorum. Bence sadece deniz kenarı için ideal kıyafetler” diyor.

Trend olan her şeyi giydim

ÜNLÜ stil danışmanı ve moda tasarımcısı Siren Ertan Çarmıklı 40’lı yaşlara yaklaşırken asla asla dememeyi öğrenmiş: “Modayı hayatın tuzu-biberi, giyinmeyi ise eğlence olarak gören biri olduğumdan birçok şeyi giymeyi deneyebilirim. Yani pijama pantolon, dantel çorap, tayt, tulum, maksi etek ya da çizgili tasarımlar giydiğim oldu. Ancak bu iddialı parçaları son derece sade parçalarla kombinlemeye dikkat eder, böylece genel giyim tarzıma yansımasını engellerim.”

Pijama pantolonlar bikini altında daha sevimli olur

STİL danışmanı ve moda tasarımcısı Tuba Benian pijama pantolonları rahat ve sempatik buluyor. Bunların şık bluzlarla kombinlenebileceğini ama bikini altında daha sevimli olacağını düşünüyor. Ünlü tasarımcı, şalvar ve ispanyol paça pantolonların ise doğru kombinlendiğinde güzel bir tarz oluşturacağını söylüyor: “Yine bu yılın trendi maksi eteği senenin modası sabo ve üzerine de göbeği açıkta bırakan örgü trikoyla giymeyi seviyorum. Tulumun ise her kesimini severek giyiyorum.”

STAR

Çok rahat çok moda çok rüküş Kategoriler: Annelik Çok rahat çok moda çok rüküş  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home