Deri Enfeksiyonları kaşıntı, mantar, selülit

Deri Enfeksiyonları

Deri, insanın ilk savunma hattı olduğu için, istenmeyen bakteri, virüs, mantar ve böcek zehiri saldırılarını halletmek zorundadır. Eğer bir yaranın içine bakteriler yerleşirse, birçok hastalığa neden olabilir, bakteriler veya diğer yabancı istilacılar kıl köklerini enfekte edebilirler. Deri enfeksiyonları impetigo gibi yüzeysel, lokalize enfeksiyonlardan yaygın ve hayatı tehdit eden enfeksiyonlara kadar çok çeşitlidir.

Enfeksiyonların önemi, derecesi ve tedavisi, belirtilen enfeksiyonun nerede meydana geldiğine ve enfeksiyona neden olan organizmanın hangisi olduğuna bağlıdır.
Etiketler: Deri Enfeksiyonları, kaşıntı, mantar, selülit

Deri Enfeksiyonları kaşıntı, mantar, selülit Kategoriler: Cilt Deri enfeksiyonları Deri Enfeksiyonları kaşıntı, mantar, selülit  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home