Diyetisyen Banu Kazanç’tan zayıflama sırları

banu kazanc zayiflama 292 1544 292 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Kilo vermek aslında çok zor değil. Aç kalmalara, kibrit kutusu kadar peynirlere hiç gerek yok! Basit bazı püf noktalarıyla sağlıklı ve ince olabilirsiniz. İşte Diyetisyen Banu Kazanç’tan zayıflama sırları…

5 98201116127 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Kararlı ve sabırlı olun

Diyete başlamadan önceki ilk adım, kararlı ve sabırlı olmanız, hedefi doğru belirlemenizdir. Vücut ağırlığınız her zaman tek başına şişman olduğumuzun göstergesi olmaz, aynı zamanda yağ oranının ve bu yağın toplandığı bölgelerin saptanması da önem taşır.

Hedefinizi belirlerken ideal olarak anılan tablolara göre değil, kendinizi sağlıklı, zinde hissedeceğiniz ağırlık olarak belirlemelisiniz…

1 98201116127 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Kilo vermek için;

Yeme alışkınlıklarınızı değiştirmeli ve kendinize ayda 1-5 kg üstünde hedefler koymamalısınız.

Unutmayın ki hızlı kilo vermenizi vaat eden diyetlerle kalıcı kilo kaybını sağlayamaz üstelik beraberinde başka sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

1 98201116417 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Planlayın

Sağlıklı bir diyet programı öncelikle akıllı bir planlama ve ona uygun alışveriş listesi yapmayı gerektirir. Market alışverişlerinizi yaparken, satın aldığınız yiyeceklerin içeriklerini öğrenmek için, etiketleri okumayı alışkanlık haline getirin.
Mümkün olduğunca organik ürünler satın alın ve alışveriş için bu tür ürünlerin satıldığı pazarları tercih edin.

4 98201116127 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Renklere dikkat

Meyve ve sebze alışverişi yaparken, sepetinizi yeşil, kırmızı, mor, turuncu ve sarı renkte olanlarla doldurun. Bu canlı ve koyu renkler onların güçlü antioksidan özellikler taşıdığını gösterir.

Sebzeler ve taze meyveler posa içeriği yüksek ve su içeren yiyeceklerdir, bu özellik besinin enerji yoğunluğunu düşürmenin yanı sıra uzun sürede sindirilmesi ile de uzun süre tok kalmamıza yardımcı olurlar.

2 98201116417 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Kan şekerinizi kontrol altına alın

Kan sekerinin dengeli olması kilo kontrolü açısından son derece önemlidir. Kan şekerini hızlı yükselten yiyecekler (börek, çörek, pilav, patates, tatlı), kısa sürede tekrar yemek yeme isteğine neden olurlar.

Bu durumu önlemek için en önemli yardımcınız glisemik indeksi düşük, lifli besinlerdir. Posa bakımından zengin besinlerin yağ oranları da düşüktür, daha az kalori içerirler ve bunları çiğnemek gerektiği için daha yavaş yemek yemiş olursunuz. Üstelik bu besinlerle beraber su içtiğinizde tokluk hissi daha da uzun sürer.

Favori yiyecekleriniz, posa içeriği yüksek vitamin ve mineral kaynağı sebze ve meyveler ile kepeklerinden ayrılmamış, rafine edilmemiş tam tahıllar olmalıdır.

3 98201116127 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Stres kilo almanıza neden olur

İnsanlar kendilerini mutsuz hissettikleri zaman daha çok kilo alıyorlar. Stresin olumsuz etkilerini azaltmak için yaşam kalitenizi artırın hafif fiziksel aktivite, derin nefes alma egzersizleri, müzik ve ılı ger rahatlama tekniklerini kullanmayı öğrenin.

Düzenli egzersiz yapmak stresin olumsuz etkilerini hafifletir. Pozitif düşünmek, uyku kalitesi için her gün aynı saatle uyumak ve aynı saatte uyanmak da kendinizi daha iyi hissetmenizi ve vücudunuzun mutluluk hormonu salgılamasını sağlar.

2 98201116127 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Geç saatlerde yemek yemeyin

Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yatağa dolu bir mideyle gitmektir. Ancak, gerçekten bir şeyler yeme ihtiyacı hissediyorsanız ve çok açsanız da rahat uyku uyuyamazsınız.

O zaman küçük bir porsiyon meyve ile yetinin ya da ılık bir fincan süt içmeyi yeğleyin. Küçük bir boy muz ya da küçük bir avuç, badem ya da ceviz de yiyebilirsiniz.

3 98201116417 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Porsiyon kontrolü

İnsanlar yağlı yemedikleri, yemekleri pişirirken sağlıklı zeytinyağları kullandıkları halde yine de kilo aldıklarından yakınırlar. Vücutta yağ depolanması sadece yağlı gıda tüketmeye bağlı olarak oluşmaz, karbonhidratlı ve protein içeren gıdalar da gereğinden fazla tüketildiklerinde, vücutta yağ olarak depolanırlar.

Hatta meyve yemeyi bile abartırsanız, vücut bunu da yağ olarak depolayacaktır.

Bu yüzden de beslenme tie ‘sınırsız’ diye bir şey yoktur ve porsiyon büyüklüklerine uymanız gerekir. Ben kilo vermek için bana başvuranlara, kısıtlılık duygusu yaşatmak istemediğimden, bilindi olarak istediğiniz kadar yiyebilirsiniz’ diyerek bir anlamda bir sınır duygusu oluşturmak istiyorum.

4 98201116417 28510 Diyetisyen Banu Kazançtan zayıflama sırları

Diyet reçetesi

Bir öğün protein içeren yiyeceklerden oluşmalı (balık, tavuk, et, kurubaklagiller gibi). Bu yiyecekler sizi tok tutarak acıkmanızı engelleyecektir. Diğer öğünde ise sebze yemeyi tercih edin. Sebzelerin yanında mutlaka yoğurt ve 1 dilim ekmek de yemelisiniz.

Çünkü sebzeyi tek başına yerseniz bu sizi doyurmaz, kısa bir süre sonra acıkırsınız ve bir sonraki öğününüzde ise daha fazla yemek yeme eğilimi duyarsınız. Ara öğünleri atlamayın. Kan şekerinizin düşmemesi için bu öğünler son derece önemlidir.

KAYNAK : mahmure.com

Diyetisyen Banu Kazanç’tan zayıflama sırları Kategoriler: Annelik Diyetisyen Banu Kazanç’tan zayıflama sırları  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home