Dökülen Saçlarımız Yeniden Çıkabilir mi ?

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Kirli hava, kullanılan yanlış şampuanlar, yanlış seçilen saç bakım ürünleri, sık sık fön çektirme ve saç boyatma, stres gibi nedenler bunların başında yer almaktadır.

Bu etmenler ile birlikte dökülen saçlar genellikle yeniden çıkmaktadır. Fakat çıkan saçlar yavaş gelişim gösterdiğinden ilk başlarda fark edilemez. Saç dökülmesi etmenleri arasında yer alan bir diğer neden ise hormonsal bozukluklardır. Özellikle testosteron hormonun fazlalaşması ile birlikte ortaya çıkan saç dökülmesi sorununa ilaçlar ile çözüm bulunabilmektedir. Diğer hormonsal bozukluklarda ise maalesef yeniden çıkmamaktadırlar.

Dökülen saçların tekrar çıkması için uygulanabilecek tedavi yöntemlerine ve saçların dökülme nedenlerinin kesin belirlenmesi için mutlaka bir dermatologa başvurmalı ve gerekli tetkiklerin yapılmasını sağlamalısınız. Ancak bu şekilde saç dökülmelerinin önüne geçebilir ve dökülen saçlarınızın tekrar çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bayanlarda özellikle menopoz döneminden itibaren artış gösteren saç dökülmelerinin ilk etmeni stres ve hormonsal değişikliktir. Bu dönemi doktor kontrolünde atlatan bayanlarda saç dökülmeleri en aza indiriliyor ve gerekli tedavi ile dökülen saçların yeniden çıkması sağlanabiliyor.

Saç dökülmelerine karşı kesin çözüm bulmanın ilk şartı saç dökülmesi nedenlerinin kesin olarak belirlenmesidir. Ancak bu şekilde saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz ve dökülen saçlarınızı yeniden kazanabilirsiniz.

Dökülen Saçlarımız Yeniden Çıkabilir mi ? Kategoriler: Genel Dökülen Saçlarımız Yeniden Çıkabilir mi ?  Etiketler: , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home