DR.FERDUN KUNAKTAN AYAK TABANINDA OLUŞAN AĞRILAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Dr Feridun Kunak, bildiğiniz gibi, ortopedi ve travmatoloji Uzmanı bir isim. TRT 1 de yayınlamakta olan Günbegün Programında, hem modern tıp, hem de alternatif tıptan yararlanarak bizleri bilgilendiren Feridun Kunak, çocuklarda da yetişkinlerde de rastlanmakta olan taban ağrıları için bitkisel önerilerini açıkladı.

YETİŞKİNLERDE TABAN AĞRILARI :
* Yetişkinler, hem bitkisel bir banyo hem de bitkisel yağlar ile, masaj oldukça faydalı olur. Deniz tuzu, kekik yağı ve papatya yağı bir kaba koyulur. İçerisine sıcak koyulup karıştırılır. Ayaklar bu banyoda 10 dak bekletilir. Eğer bacaklarınıda varis var ise, bu suyun içinde çok fazla ayaklarınızı tutmayın.Arkasından, papatya yağı, kekik yağı ve susam yağı ile ayaklara masaj yapılır.
ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN TABAN AĞRILARI :
* Çocuklardai taban ağrıları için, masaj yapmak daha uygun bir yöntemdir. Papatya ve biberiye yağı karıştırılarak, ayak tabanlarına yavaş yavaş masaj yapılır. Mutlaka ortopedik tabanlıklar kullanılmalıdır. Ayak egzersizleri de bu konuda yardımcı olabilir.

DR.FERDUN KUNAKTAN AYAK TABANINDA OLUŞAN AĞRILAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM Kategoriler: Genel DR.FERDUN KUNAKTAN AYAK TABANINDA OLUŞAN AĞRILAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home