Dudak Bakımı Teknikleri ve Etkili Öneriler, dudak bakımı tavsiyeleri, güzel dudakların bakımı, harika dudaklar için bakım önerileri, güzel bakımlı dudaklar için doğal tavsiyeler, dudak bakımının önemi

172310″> Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar fiziksel güzelliğin göstergelerinden biridir. Dudaklarımızda yağ bezleri olmadığından kolayca kurur, çatlar ve soyulur.

Dudak derisinde ne ter bezleri ne de koruyucu yağ tabakası vardır. Yağ bezleri ise çok sınırlı sayıdadır.
Dudakların kırmızı kısmı, çok ince ve ölü tabakaya sahip mukoza zarıyla örtülüdür. Bu nedenle de son derece hassas bir yapıya sahiptir.
Nem seviyesini gereken şekilde korumak bizim görevimizdir. Özellikle kış aylarında bakımına özen göstermeliyiz.
Bitkisel dudak nemlendiricilerini kullanın. Mümkün olduğunca az ruj sürmeye çalışın. Besleyici dudak parlatıcılarını kullanabilirsiniz.
E vitamini ve jojoba yağı içeren besleyici ürünler tavsiye edilir. Dudakları ıslatmayın ve suya fazla maruz bırakmayın.
Nemli pamuklu bir bezle ruju çıkarın, temizleyin. 2 çorba kaşığı balmumu, 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını benmari usülü eritin ve hala sıcakken bir şişe ya da kaba dökün.
Soğudukça sertleşecektir. Düzenli olarak dudaklarınıza sürerseniz, çatlamalara karşı koruyacak ve nemlendirecektir.

Dudak Bakımı Teknikleri ve Etkili Öneriler, dudak bakımı tavsiyeleri, güzel dudakların bakımı, harika dudaklar için bakım önerileri, güzel bakımlı dudaklar için doğal tavsiyeler, dudak bakımının önemi Kategoriler: Dudak Maskeleri Dudak Bakımı Teknikleri ve Etkili Öneriler, dudak bakımı tavsiyeleri, güzel dudakların bakımı, harika dudaklar için bakım önerileri, güzel bakımlı dudaklar için doğal tavsiyeler, dudak bakımının önemi

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home