El bakımının püf noktaları, el bakımı, yumuşacık eller için, güzel bakımlı eller için

206954″>

El bakımı cilt bakımı uygulamaları arasında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ellerimizi en çok yıpratan temizlik maddeleridir. Temizlik yaparken veya kimyasal temizlik ürünlerini kullanırken mutlaka eldiven kullanınız. Ellerinize muntazam şekilde nemlendirici krem sürünüz.

Nemlendirici kreminizi ellerinize sürerken mutlaka parmak aralarınada yediriniz ve masaj yapar gibi sürün. Çünkü ellerde en fazla çatlayan ve yıpranan yerler el parmaklarının aralarıdır. El bakımı için en güzel bakım kürü zetinyağı kürüdür. Ellerinizi zeytinyağı dolu bir tas içersinde yarım saat beklettikten sonra yıkadığınızda ne kadar yumuşadığına siz bile inanamayacaksınız.

Ellerinize kullanacağınız kremin salatalık özlü olmasıda bir artıdır. Salatalıklardan soyacağınız kabukları ile ellerinize masaj yaparsanız bununda faydasını görürsünüz. Isırgan suyuda oldukça faydalıdır el bakımında. Isırgan otunu kaynatarak elde ettiğiniz suyuna ellerinizi batırın ve yarım saat bekletin. Bu kürde ellerinizin hem yumuşamasını sağlar hemde ellerin üzerindeki çatlamaları önler.

Günümüzde birçok bayan ellerine muntazam özen göstermek için uğraşmakta. Ellerimizin yıpranmasına neden olan birçok etken bulunmkta. Bunlara eldivensiz bulaşık, çamaşır yıkamak, çok fazla soğuk ve sıcak suya tutmak v.b katabiliriz. El bakımında doğal yolları tercih edebileceğiniz gibi kozmetik ürünlerinide tercih edebilirsiniz. El bakımı yapmadan önce ellerimizi günlük işlerimizi yaparken koruyarak yıpranmalarının, çatlamalarının önüne geçebiliriz.

Eldivensiz kesinlikle yukarıda anlatılan işlemleri yapmayınız. Yatmadan önce ellerinize mutlaka nemlendirici krem sürün. Kremi sürerken ellerinize masaj yaparak uygulayın. Mutlaka parmak aralarına kremi yedirin. Ayrıca piyasada bulunan doğal sabunlarla ellerinizi yıkamaya özen gösterin mesela aloeveralı sabunlar var. Bunlar el bakımı için çok ideal bende kullanıyorum. Ellerimi yumuşacık yapıyor.

Şimdi size el bakımında kullanabileceğiniz evde kendinizin hazırlayabileceği bir krem tarifi sunmak istiyorum. Bir tatlı kaşığı balı biraz ateşte eritin ve içersine 2 çorba kaşığı susam yağı, 1 çorba kaşığı gliserin ve aynı ölçüde badem yağı katarak karıştırın. Krem formunu aldıktan sonra bir kavanoza koyarak saklayabilirsiniz. Gelelim kullanımına. Akşamları yatmadan bu kremi elimize masaj yaparak parmak araları dahil yediriyoruz. sonra plastik bol eldivenlerden elimize takarak işlemi tamamlıyoruz. Sabah ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Ellerinizin yumuşaması için kullanılacak bir bakım kürü uygulamaya ne dersiniz. Bir litre kadar su içersine 5 çorba kaşıa rendelenmiş ısırgan otu koyarak kaynatın. Çay gibi demlensin. su ılıklaştıktan sonra ellerinizi suyun içersinde 15 dakika beklettiğinizde elleriniz yumuşacık olucaktır. Ayrıca salatalık kabukları ile yapacağınız masajda elleriniz için doğal bir yumuşatıcı görevi görecektir.

El bakımının püf noktaları, el bakımı, yumuşacık eller için, güzel bakımlı eller için Kategoriler: Doğal El ve Ayak Bakım Yöntemleri El bakımının püf noktaları, el bakımı, yumuşacık eller için, güzel bakımlı eller için

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home