El ve ayak bakımının incelikleri, ayak, el-ayak kremleri, genel bakım, Güzel eller, kalsiyum, kolonya, manikür, masaj, pedikür, peeling, püf noktaları, Sağlıklı ayaklar, sağlıklı beslenme, Tırnak koru

284047″>
Güzel ellere ve ayaklara sahip olmak için başta kullandığınız ürüne ve genel bakıma önem vermelisiniz.

Dış etkenlerden çok fazla zarar görmelerine rağmen el ve ayaklar en çok ihmal edilen organlar arasında yer alıyor. Oysa uzmanlar, el ve ayak bakımının hem sağlık hem de güzellik açısından çok önemli olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda el-ayak kremleri, masaj, peeling, Tırnak koruyucuları ve doğru yapılan manikür-Pedikür öneriliyor. Tabii ki cildin güzel görünmesi için sağlıklı beslenme, güzel tırnaklar içinse yeterli miktarda kalsiyum tüketimi de şart.
Bu sezonun “el-ayak” modasında ise canlı ojeler var. Yani bu yaz parmaklar kırmızı, turuncu, sarı, lacivert, mor gibi renklere “bürünecek”. Ayrıca ışıltı, sim ve tırnak süsleri de özel günlerde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor…
Sağlıklı ayaklar
İki litre suyu kaynattıktan sonra içine iyice yıkadığınız beş portakal kabuğunu atın. 20 dakika dinlendirdikten sonra banyo suyunun içine dökün. Yorgun bacaklara iyi gelir.
Ayaklarınızı dinlendirmek için sıcak su içine lavanta çiçeği yağı ekleyebilirsiniz.
Ayaklarınızı vazelinle ovun.
Yıkandıktan sonra ayaklarınız ıslakken nasırları sünger taşı ile kazıyın, sonra krem sürün.
Ayaklarınızı bir sıcak, bir soğuk suyla yıkayın. Dört-beş kez tekrarlayın. Bir fırçayla masaj yapın. Kuruladıktan sonra kolonya ile ovalayabilirsiniz.
Nasırlara karşı krem kullanın.
Püf noktalarına dikkat!
Tırnak diplerine yumuşatıcı krem sürün.
Sıcak suya birkaç damla şampuan ve yarım limon suyu ekleyin, içinde ellerinizi iki dakika bekletin.
Tırnak etlerini kesmeyin, itin, yüzeyde kalan ölü dokuyu alın.
Tırnakları törpüleyin, ellerinize krem ile birlikte masaj yapın.
Tırnak koruyucusu sürdükten sonra oje sürebilirsiniz.
Yumuşak eller için iki çay kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırarak ellerinize sürün.

El ve ayak bakımının incelikleri, ayak, el-ayak kremleri, genel bakım, Güzel eller, kalsiyum, kolonya, manikür, masaj, pedikür, peeling, püf noktaları, Sağlıklı ayaklar, sağlıklı beslenme, Tırnak koru Kategoriler: Genel El ve ayak bakımının incelikleri, ayak, el-ayak kremleri, genel bakım, Güzel eller, kalsiyum, kolonya, manikür, masaj, pedikür, peeling, püf noktaları, Sağlıklı ayaklar, sağlıklı beslenme, Tırnak koru  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home