Eller bakım ister, Yıpranmış ellere Özel Maske Tarifleri, Yıpranmış ellere Bakım Önerileri, Yıpranmış ellere Özel Maskeler

255409″> Eller bakım ister

KıŞ aylarında ellerimizi en az yÜzÜmüz kadar Önemsemeliyiz. Soguk, deterjan ve mikrop gibi etkenlerle yıpranan ellerinize, evdeki malzemelerle do al kremler hazırlayın

Ellerimiz sürekli hareket halindedirler. Yazarlar, cizerler, çalışırlar ve hep bir şeylerle temas ederler. Sürekli hareket halinde olmaları, so uk, sıcak, su ve mikroplar gibi dış etkenlerle birebir temas etmeleri nedeniyle eller, yüze oranla daha çabuk yıpranıyor ve yaşlanıyor. Elleriniz sürekli mikroplarla içiçe oldu u için sık sık yıkamalısınız. Ancak kullandı ınız sabunun cildinize uygun olması çok önemli. Ellerinizi yıkadıktan sonra nemli kalmaması için iyice kurulayın.

So uk havalarda ellerde kuruma başlı?? Cilt kızarıp çatlıyor ve pürtük pürtük oluyor. Böyle günlerde elleri so uktan korumak için eldiven takın. E er üşüme sözkonusu ise ellerinize birkaç dakika so uk ve sıcak banyo yaptırmanızda yarar var. Akşamları yatmadan önce zeytinya ını tıpkı krem sürer gibi ellerinize masajla yedirerek sürün. Zeytinya ı eller için do anın mucizevi bir arma anıdır. Yumuşatıp, besliyor. El ve tırnakların bir di er dostu da limon suyudur. Arada bir tırnaklarınızı limon suyu ile ovalamanızda yarar var.

Ellerinizi de tıpkı yüzünüz gibi nemlendirici, besleyici ve sıkılaştırıcı özellikte do al kremlerle koruyun. Günlük ö ünlerinizde cilt ve tırnakları güçlendiren besinlere yer verin. Her gün yo urt yiyin. Yo urtta tırnakların oluşumu için gerekli protein var.Demir,bakır ve çinko içeren besinlere a ırlık verin.Kırılgan tırnaklara karşı ceviz ve yerfıstı ı yiyin.Her ikisi de tırnakları sertleştiren biotin içeriyor.İşte evde kısa sürede hazırlayabilece iniz kremler…

Yıpranmış ellere yumuşatıcı ve besleyici bakım kremleri:

Yulaf ve ballı el kremi

* 5 çorba kaşı ı yulaf unu

* 1 yumurta sarısı

* 2 çorba kaşı ı bal

Malzemeleri bir kaba alıp krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Ellerinize günde sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere iki kez sürün.

Salatalıklı el kremi

* 5 çorba kaşı ı salatalık suyu

* 3 çorba kaşı ı tatlı badem ya ı

* 4 çorba kaşı ı kakao ya ı

Malzemeleri bir kaba alıp krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Buzlukta 10 dakika bekletip ellerinize sürün. 5 dakika bekleyin ve ellerinizi yıkayıp kurulayın.

Tırnakları güçlendirici kremler:

Ananaslı el kremi

* Yarım tatlı kaşı ı sirke

* 1 yumurta sarısı

* 2 çorba kaşı ı ananas suyu

Sirke, yumurta sarısı ve ananas suyunu bir kapta karıştırın. Tırnaklarınızı içine batırıp 5 dakika bekletin. Yıkayıp durulayın.

Hint ya lı krem

* 2 yumurta sarısı

* 3 çorba kaşı ı hint ya ı

* 1 çorba kaşı ı bal

* 1 çorba kaşı ı tuz

Tüm malzemeleri karıştırıp tırnaklarınıza oje gibi sürüp 10 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın.

El maskeleri

Killi el kremi

*1 tatlı kaşı ı badem ya ı

* 2 yumurta sarısı

* 1 tatlı kaşı ı kil

Bütün malzemeleri krem haline gelinceye kadar çırpın. Hafif katılaşıncaya kadar buzlukta 10 dakika bekletip ellerinize sürün. 10 dakika bekledikten sonra ellerİnİzİ yıkayın.

Eller bakım ister, Yıpranmış ellere Özel Maske Tarifleri, Yıpranmış ellere Bakım Önerileri, Yıpranmış ellere Özel Maskeler Kategoriler: Genel Eller bakım ister, Yıpranmış ellere Özel Maske Tarifleri, Yıpranmış ellere Bakım Önerileri, Yıpranmış ellere Özel Maskeler

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Bir yorum var
  1. ayşen dedi ki:

    Bioder in aqua soft olarak bir el kremi çıkmış harika. nemlendirme özelliği bu kadar iyi ürün kullanmadım desem yeridir.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home