Ender saraç hipotiroid tedavisi

Ender saraç hipotiroid tedavisi

Ender Saraç hipotiroid nedir tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi. Hipotiroidiye neden hastalıkların başında hashimoto tiroiditi denilen ve tiroid bezinin nedeni bilinmeyen bir şekilde hasara uğramasıyla oluşan bir hastalık vardır. Hashimoto tiroiditinde önce guatr vardır, ancak yıllar içinde bez küçülür ve hormon salgılama işlemini yerine getiremez. Hastalığın en önemli özelliği hastaların kanlarında anti – TPO ve anti – Tiroglobulin antikorlarının çok yüksek olmasıdır.

Hipotiroidi olan hastaların en belirgin şikayetleri ; halsizlik, kolay yorulma, üşüme, seste kısıklık ve kalınlaşma, el, yüz ve bacakta şişkinlik, göz etrafında şişlik, saçlarda dökülme, kas krampları, depresyon ve uyku bozukluğu olarak görülmektedir.

Ender Saraç hipotiroid tedavisinde bitkisel olarak tere tohumu önermektedir. Tere tohumu hastalığın tedavisinde oldukça olmaktadır. Tere tohumu çay gibi içebilirsiniz ayrıca tere tohumunun hapları da piyasada mevcuttur.

Ender saraç hipotiroid tedavisi Kategoriler: Genel Ender saraç hipotiroid tedavisi  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home