Ender saraç ice tea tarifi

Ender saraç ice tea tarifi

Ender Saraç özellikle yaz aylarında tüketilmesini tavsiye ettiği ice tea’yi sağlık içinde son derece faydalı olduğunu belirtti. Ender Saraç ice tea yaz aylarının yanı sıra diyet yapanlarında içmesini önermektedir. Diyet programlarında tüketilecek olan ice tea sayesinde kilo verme sürecini de hızlandırmış olacaksınız. Ender Saraç ice tea tarifi.

Ender Saraç ice tea tarifi için gereken malzemeler ; 1,5 litre su ( musluk suyu kullanmayın), 4 tatlı kaşığı yeşil çay, 4 sap nane, 1 adet yeşil elma, 1 yemek kaşığı esmer şeker, 2 tatlı kaşığı bal ve 1 adet limon

Ender Saraç ice tea hazırlanışı ; Su iyice kaynatılır ve tam kaynamışken kapatılır. Bir tülbent yada kapalı süzgeç ile yeşil çay içine daldırılır. Limonun suyu sıkılarak ayrı bir kaba konulur. Kabukları ise demlenmekte olan sıcak suyun içine atılır. 5-6 Dakika sonra yeşil çay ve limon kabukları sıkılır, süzülür ve sudan çıkarılır. Esmer şeker içine karıştırılıp eritilir. bal ise ılınıncaya kadar içine konulmaz. Su ılındıktan sonra içine sıkılmış limon suyu, bal ve iri doğranmış naneler, dilim dilim kesilmiş elmalar konulur. Üzerine soğutacak kadar buz eklenir.

Gün boyunca aromatik keyifli serin bir içecek olarak ve her bardağı yeşil elma ve nane ile süslenerek içilir. Özellikle serin diyorum, çünkü buz gibi içecekler yaz ve hava sıcak olsa bile çok önerilmez. Bu karışımı dışarı çıkacağınız zaman iyi bir termosun içerisine koyarak, üzerine de bolca buz ekleyerek rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ender saraç ice tea tarifi Kategoriler: Genel Ender saraç ice tea tarifi  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home