ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ

 ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ

ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ

Engin Günaydın (Kimdir) Biyografisi

Engin Günaydın Biyografisi, Engin Günaydın Kimdir, Engin Günaydın Zaga, Engin Günaydın Filmleri,Engin Günaydın Muhteşem Yüzyıl Gülağa Karakteri
Engin Günaydın, Show TV de başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisi ile yeniden ekranlara döndü. Muhteşem Yüzyıl dizisinde hadım edilmiş harem ağası Gülağayı canlandırıyor. Engin günaydın Kimdir?
Engin Günaydın Biyografisi-Engin Günaydın Nereli-Engin Günaydın Kaç Doğumlu ?
Engin Günaydın, 29 Ocak 1972′de Tokat’da doğdu.
Lisede okuduğu dönemlerde,  her sene yapılan okullar arası tiyatro yarışmasında aldığı ödül sonrası, jüri üyelerinin Engin Günaydın’ı konservatuara gitmesi yönündeki ısrarlarıyla oyunculuk hayatının ilk tohumları atılmış oldu.
Hacettepe Üniversitesi Konservatuar bölümüne girdi. 1992 senesinde, okulun 2. yılında Mimar Sinan Üniversitesi konservatuar bölümüne geçiş yapmasıyla İstanbul Kanatlarımın Altında’a geldi.
İstanbul’a ilk geldiğimde gözümde çok korkutucuydu. Uzun süre evden çıkamadım. Korkuyla ilgili değil ama çıkmak istemiyordum. Sonra geze geze, sevgilin ola ola alışıyorsun ve öğreniyorsun İstanbul’u. Benim en büyük mücadelem burada, evimi aramak oldu. Burası bana ait diyemedim hiç. 14 senedir burada yaşıyorum, 12. evim.
Engin Günaydın Filmleri
1997 yılında, “Otogargara“nın setinde komiklik yaparken, şans eseri aldığı teklifle “Bir Demet Tiyatro” dizisinde rol alma şansı yakaladı. Uzunca bir süre, seyircilerin izlemekten zevk aldığı, bir çok eleştirmen tarafından da beğenilen zabıta İrfan karakterini canlandırdı. 2001′de Zeki Demirkubuz’un yönettiği “Yazgı” filminde Necati rolündeydi.
2003 yılında “Hadi Uç Bakalım” ve “Alacakaranlık” dizilerinde oynadı. 2004 yılında Okan Bayülgen’in şov programı olan Zaga ekibine girdi. Aynı sene “Size Baba Diyebilir miyim?” adlı dizide rol almasının yanı sıra, “Yazı Tura” filminde Sencer karakterini canlandırıyordu.
Engin Günaydın Çocuk sahibi olmayı düşünmüyor.  Tiyatronun çöküşü beni çok üzüyor ve ben ölmeden tiyatroyu düzeltmek istiyorum. ‘Hücreler’ benim en parlak projem olacak. Tiyatro dünyasını canlandırmak benim gizli hedefim. Sinemayla ilgili çalışmalar yapmam lazım. 45-50 yaşına kadar çalışmam gerek. Anneme de bahsettim bundan. O da ’15 yaşına geri döndün. Yaş olarak büyümüyorsun, küçülüyorsun’ diyor.
2005 senesinde, Gülse Birsel’in kendisini farketmesiyle, asıl çıkışını yapacağı “Avrupa Yakası” dizisi ekibine katıldı. Peker Açıkalın ve Engin Günaydın’ın diziye katılmasından sonra katlanarak artan reytingler, bir çok sinema eleştirmeninin şu soruyu sormasına sebep oluyordu: “Avrupa Yakası” mı bu ikiliyi meşhur etmişti, yoksa onlar mı diziyi?
Şu sıralar Muhteşem Yüzyıl Dizisinde, hadım edilmiş Gülağa Karakteri ile izleyenlerini karşısında.

ENGİN GÜNAYDIN MUHTEŞEM YÜZYIL 300x225 ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ

ENGİN GÜNAYDIN MUHTEŞEM YÜZYIL GÜL AĞA KARAKTERİ

Engin günaydın Biyografisi,Engin Günaydın Kimdir,Engin Günaydın Zaga,Engin Günaydın Filmleri,Engin Günaydın Muhteşem Yüzyıl Gülağa Karakteri

 ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ

ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ Kategoriler: Genel ENGİN GÜNAYDIN (KİMDİR) BİYOGRAFİSİ  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home