Erkekler duştan sonra saçlarına nasıl bir bakım uygulamalı?

Erkeklerin yapıları gereği saçlarında dökülme daha fazla görülmektedir. Bu dökülmeler hem erkeklerin hormonal yapılarından kaynaklı hem de saçlarına uyguladıkları bakım yanlışlarından kaynaklanmaktadır.

Yapılan yanlışların başında banyodan sonra saçlarına saç kremi uygulamamaları gelmektedir. Erkeklerin saçları daha kuru ve dökülmeye daha müsait bir yapıya sahiptir. Saç kremi uygulaması saçların nemlenmesi açısından oldukça gereklidir.

Banyodan sonra yapılan hataların başında gelen hatalardan bir diğeri ise saçların yüksek ısıveren saç kurutma makineleri ile yapılan kurutma işlemidir. Bu işlem saç köklerinin ısı nedeni ile kuruyarak zayıflamasına neden olmaktadır. Erkekler duştan sonra saçlarının kuruması için kuru bir havlu kullanmalıdırlar. Havlu ile nemi alınan saç daha sağlıklı olacaktır.

Havlu ile nemi alındıktan sonra saç doğal olarak kurumaya bırakılmalıdır. Bu süreç içerisinde saç tipine uygun saç bakım kremleri kullanmak daha uygundur. Banyo sonrası saçlara jöle, saç şekillendirici sprey gibi ürünlerin sürülmesi saçın duş sırasında aldığı nemi kaybetmesini, gözeneklerin kapanmasını ve kurumasını sağlar. Bu ürünler kullanıldıktan sonra mutlaka saçlar yıkanmalı ve bu ürünlerden tamamen arınmalıdır.

Banyo sonrasında mutlaka bakım yağları ile saça gerekli bakım yapılmalı, saçların aşırı sıcakta kurutulmaması gereklidir.

Erkekler duştan sonra saçlarına nasıl bir bakım uygulamalı? Kategoriler: Genel Erkekler duştan sonra saçlarına nasıl bir bakım uygulamalı?  Etiketler: , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. murat dedi ki:

    duş sonrası bakım kremi olarak bir ürün bulamadım internette,öneriniz varmı acaba duştan sonra saçlarım kabarıyor çok kuruyor

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home