Estetik rahatsızlık: Selülit, Estetik açıdan rahatsızlık veren, öz güveninizi etkileyen selülite karşı pürüzsüz görünmenin sırları

431432″> Estetik rahatsızlık: Selülit, Estetik açıdan rahatsızlık veren, öz güveninizi etkileyen selülite karşı pürüzsüz görünmenin sırları


Bacaklarınızı sıktığınızda teninizde portakal kabuğu görüntüsü oluşuyorsa; siz de birçok kadında olduğu gibi selülit sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.Kan dolaşımının düzensizliği, hareketsiz yaşam, hormon bozukluğu, yetersiz beslenme, ilaç kullanma gibi faktörlere bağlı olarak selülit oluşabilir.
Soğuk duş masajı

Selülitli bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak için dayanabileceğiniz kadar soğuk suyla duş masajı yapın. Soğuk su damarları uyaracak ve kan dolaşımını harekete geçirecektir. Soğuk suyu; sağ ayağınızın topuk kısmından başlayarak basenlerinize ve kürek kemiklerinize doğru tutun. Aynı işlemi sol ayağınızdan başlayarak tekrar edin. Duş sonrası iyice kurulanın ve sizi sıcak tutacak bir kıyafet giyerek 10 dakikalık yürüyüş yapın. Eğer bulunduğunuz mevsimin hava koşulları ya da yoğun iş temponuz dışarıda yürüyüş yapmanıza engel oluyorsa; evinize step aleti alarak düzenli yürüyüşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Dengeli beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme hem cilt hem vücut güzelliğiniz için önemlidir. Selülite karşı açtığınız savaşta kazanmak için cildinizi sıkılaştıracak besinlere yemek programınızda yer vermelisiniz. Kivi, limon, yulaf, bezelye, fasulye ve mercimek yiyerek cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Gündelik beslenmenizde ağır yemeklerine taze sebze ve meyve tüketimine özen göstermelisiniz.
Su tüketimi

Su; tüm sağlığımızı olumlu yönde etkiler ve her birimizin bildiği önemli bir ipucudur. Günlük su ihtiyacından daha az su içmek ya da hiç su içmemek vücutta ödem tutulmasına ve şişmesine neden olur. Daha sağlıklı vücut, cilt, saçlara sahip olmak için günde 1,5 litre su içmek için kendinizi zorlayın. Kısa süre içinde etkili sonuçlarını alacaksınız. Su içmek vücudunuzdaki zararlı maddeleri dışarı atmanız için de yardımcı olacaktır. Bu sayede kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Vücudunuzun ihtiyacından daha fazla tuz tüketmek; kalp hastalıklarının yanı sıra selülit oluşumunu da doğrudan etkilemektedir.
Tuz tüketiminizi azaltın

Aşırı tuz tüketimi, selülit olan bölgelerde problemin artmasına neden olur. Mümkün olduğunca az miktarda tuz tüketmeye özen gösterin. Yürüyüş yapmak, su içmek, dengeli beslenmek, soğuk duş masajı yapmak, az tuz tüketmek gibi basit ve etkili yöntemlerle hem daha sağlıklı vücuda sahip olabilir hem de selülit sorunundan kurtulabilirsiniz.

Estetik rahatsızlık: Selülit, Estetik açıdan rahatsızlık veren, öz güveninizi etkileyen selülite karşı pürüzsüz görünmenin sırları Kategoriler: Selülit Estetik rahatsızlık: Selülit, Estetik açıdan rahatsızlık veren, öz güveninizi etkileyen selülite karşı pürüzsüz görünmenin sırları

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home