Evde Manikür ve El bakımı, Resimli Manikür Nasıl Yapılır, Evde Ellerimize Manikür Yapımı, Resimlerle Manikür Yapımı, Sağlıklı bir manikür

254342″> Evde Manikür ve El bakımı


Güzellik ve estetiğin göstergesi olan tırnaklar kısa aralıklarla bakıma ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı bir manikür şöyle yapılabilir :

1) Ojelerinizi çıkarın
İlk olarak eğer tırnaklarda oje varsa aseton yardımıyla çıkarılmalıdır. Tırnaklara biçim vermeden önce parmakları içine şampuan damlatılmış ılık suda dinlendirmek gerekir. Böylece hem tırnaklar hemde çevresindeki etler yumuşayacaktır.

2) Ellerinize masaj yapın
İkinci adım olarak el kremi ile ellere masaj yapılmalıdır. Tırnak kırılma sorunu olmayanlar sıradan bir krem kullanmanibilir tırnaklarınız güçsüz ve çabuk kırılıyorsa keratinli kremli tercih edebilirsiniz.

3) Tırnak dibindeki etleri kesmeye alıştıysanız bu işlemi sık sık tekrarlamalısınız. Aksi takdirde bu etler kaşık biçimindeki törpü sırtıyla veya başka bir aletle geriye itilmelidir.

4) Tırnaklarınızda daha iyi bir sonuç almak için gece yatmadan önce elinize bol miktarda besleyici bir krem sürerek plastik eldiven takabilirsiniz.

5) Ellerin de en az yüzünüz kadar önem taşıdığını unutmamalısınız bu nedenle ellerindeki lekelerden yakınan bayanlar için ellerinizde fondöten kullanabilirsiniz.

6) Nemlendiriciye batırılmış bir kulak pamuğuyla tırnak çevrelerini ve parmak uçlarını yumuşatmak gerekir. Böylece tırnaklar son görünümünü almaya başlıyacaktır.

7) Finalde ese tırnaklara oje sürülerek manikür işlemini tamamlayın. Parmakları ince ve uzun olanlar ojeyi tırnağın her tarafına sürmeli kısa parmaklı ve kısa tırnakları olanlar parmaklarının ince ve uzun görünmesi için ojeyi tırnağa ortadan başlayarak sürmelidirler.

Evde Manikür ve El bakımı, Resimli Manikür Nasıl Yapılır, Evde Ellerimize Manikür Yapımı, Resimlerle Manikür Yapımı, Sağlıklı bir manikür Kategoriler: Manikür Evde Manikür ve El bakımı, Resimli Manikür Nasıl Yapılır, Evde Ellerimize Manikür Yapımı, Resimlerle Manikür Yapımı, Sağlıklı bir manikür

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home