Ezgi Mola’nın Güzellik Sırları..

Ezgi Mola, günlük hayatında fazla makyaj yapmayı sevmiyor. Çekimler nedeniyle yapılan ağır makyajın zararlarına ise doğal ürünlerle karşı koyuyor. Mola, hasar gören kirpiklerini de badem yağı ile besliyor..

‘Canım Ailem’ dizisinin renkli karakteri ‘Feride’yi canlandıran Ezgi Mola’, bu cuma vizyona girecek olan ‘Veda’ adlı filmde de Latife Hanım’ı canlandırıyor. Bu rolüyle adından çokça söz ettireceğe benzeyen Mola, sade güzelliğiyle de dikkat çekiyor.

Güzellik dünyası, doğal tonlarda yapılmış makyajdan ve bolca parfümden oluşan genç oyuncu, ‘güzel kadın’ denince aklına ilk Müjde Ar ve Charlize Theron’un geldiğini ve bu kadınların genetik olarak şanslı olduğunu söylüyor. Kendilerinde beğenmedikleri yönleri bulunan kadınların da, mutlu olacaklarsa, küçük eklemeler ve çıkarmalarla güzelleşmesini doğru bulan Mola, güzellik sırlarını InStyle dergisine anlattı…

TAM BİR PARFÜM CANAVARIYIM

İlk makyajınızı hatırlıyor musunuz?
Ortaokulda göz içine siyah kalem çekmeye başlamıştım. Ama küçükken annem evde yokken onun malzemeleriyle makyaj yapardım. 80′li yıllarda pek çok kadının makyaj çantasında yeşil renkli ama sürünce kırmızı olan bir ruj vardı. Bu ruja bayılırdım. Fakat sürüldüğünde çok zor çıkardı. İşte bir gün o ruju sürdüğümde, kiraz dudaklarımla kendimi ele vermiştim.

Parfümünüz hangisi?
Tam bir parfüm canavarıyım. Parfümeriye genelde sadece parfüm almaya girerim. Makyaj masamın üstünde bir sürü parfüm şişesi var. Klasik parfümlerim vardır vazgeçemediğim. Burberry Weekend, Kenzo Jungle, Jil Sandler Sport, Donna Karan Summer gibi. Bu arada Avon Far Away, Chloe, Dolce&Gabbana The One favorilerim.

CİLDİM NEFES ALDI

Bugüne kadar aldığınız en iyi güzellik önerisi neydi?
Annem kaş ve kirpikler için badem yağı sürmemi söylerdi. Seyrekleşen ve küsen kaşları gerçekten besliyor. Gözlerime de her gün makyaj yapıldığı için kirpiklerime badem yağı sürüyorum. Aktarlardan aldığım saf badem yağıyla önce bir deneme yaptım. Bir hafta sadece sağ kaşıma badem yağı sürdüm, gerçekten de çok yoğun bir şekilde çıktıklarını gördüm. Bir ara annem dermatologlarla birlikte çalışmıştı. Onun önerdiği başka bir şey de, meyve ve bitki kökleriyle cildi temizlemektir. Çok faydasını gördüm gerçekten. Cildimin nefes aldığını, arındığını ve yumuşacık olduğunu hissettim.

BOL BOL MASKARA

En sevdiğiniz makyaj tarzı hangisi?
Olduğumdan daha güzel olmaya çalışmam ama olduğumdan daha kötü görünmek de istemem tabii ki. Sadece hatlarımı belirginleştiren bir makyaj hoşuma gider. Ten rengime uygun bir fondöten, bol maskara ve siyah göz kalemi olmazsa olmazlarım.

Spa’ya gider misiniz?
Pilates için de gittiğim City Zen’de harika masajlar yapılıyor. Fırsat buldukça oraya sığınıp kendimi şımartıyorum.

Estetik müdahaleler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Estetiğe hiç karşı değilim. Aksine, doğru yapıldığı takdirde, bir insanın kendini yenilemesinde ve hatta değiştirmesinde hiçbir sakınca görmüyorum.

Ezgi Mola’nın Güzellik Sırları.. Kategoriler: Genel Ezgi Mola’nın Güzellik Sırları..  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home