Fazla Tedavi Dermatiti

Belirtiler

– Başka bir cilt rahatsızlığından dolayı yoğun biçimde tedavi edilmiş olan deri bölgelerinde kızarıklık ve hassasiyet.

Sık görülen bir cilt problemi gerçekte fazla tedavi yapmanın sonucudur. Cilt doktorları sık sık, birçok merhem kullanılmasına ve diğer tedaviler yapılmasına rağmen devam eden ve kötüye giden cilt iltihabı (dermatit) vakaları görmüşlerdir.

Buna neden olan rahatsızlığı belirlemenin bir yolu yoktur. Aşırı tedaviden doğan iltihaplanma, buna neden olan ve hâlâ orada bulunabilen veya bulunamayabilen rahatsızlığı kamufle eder.

Tedavi
Bu durumda en rahatlatıcı tedbirlerden başka bütün tedavi bir iki hafta süreyle kesilmelidir. Bu görüşü kabul etmek çoğu zaman kolay değildir. Fakat ancak ilaçlar ortadan kaldırıldıktan sonra problemi belirlemek mümkün olur. Bu arada, problem büyük ölçüde azalmış veya zaten ortadan kalkmış olabilir.

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home