Gebelikte Beslenme Ve Kilo Kontrolu

Gebelik diyetine başlamanın zamanı değildir. Öte yandan, aşırı yenilecek bir zaman da değildir. Aşırı yiyen kadınlar genellikle, bebeğin doğuşuyla birlikte otomatik olarak yok olmayan kilolarla ortada kalmaktadırlar.

Her şeyden önce sağlıklı ve dengeli yemekler yemeye çalışın. Kendinizi yoksun bırakmayın, ama aşırı hoşgörülü de olmayın. Öğün atlamayın. Yemekler arasında ya da yatacağınız zaman bir şeyler atıştırmak isterseniz, kendinizi engellemeyin; ama yüksek kalorili, beslenme değeri düşük gıdalar atıştırmaktan kaçının.

Yediklerinizin bebeğinizi etkilediğini unutmayın.

Doğum uzmanlarının çoğu, 9 ila 13 kilo arasında kilo alınmasını tavsiye ediyorlar ve ortalamayı 11 kilo olarak belirliyorlar. Bunun 9 kilosu bebeğinizin ağırlığının ve vücudunuzdaki değişikliklerin bir sonucu olarak alınmaktadır. Ortalama bir bebek 3,5 kilo ağırlığındadır, plasenta ve zarlar 700 gram, amnion sıvısı ise 900 gram tutmaktadır. Ayrıca rahminizin ağırlığı 1 kilogram, göğüslerinizin ağırlığı 900 gram artar ve vücudunuz 1,5 kilogram fazla kan ve sıvı üretir.

Bu değişebilirse de, en fazla kiloyu muhtemelen ikinci üç ayın sonuna doğru ve üçüncü üç ay boyunca alırsınız.

Gebelikte Beslenme Ve Kilo Kontrolu Kategoriler: Diyet, Gebelik ( Hamilelik ), Sağlıklı Beslenme Gebelikte Beslenme Ve Kilo Kontrolu  Etiketler: , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home