Genç Keratinosit Kanseri

Genç Keratinosit Kanseri

Belirtiler

– Yüzde, kulakta veya boyunda inci gibi kabarıklıklar,
– Göğüste veya sırtta düz, ten rengi veya kahverengi lekeler.

Bazal cell (hücre) kanseri, habis cilt tümörlerinin en fazla görüleni olup bütün cilt kanserlerinin yüzde 75 kadarını meydana getirir. Derinizdeki bazal cell (genç keratinosit hücreleri) kanserleştiği zaman ağrısız bir şişlik veya düz bir yara meydana getirirler, bu yara veya şişlik birkaç ay sonra açık yara haline gelir, yavaş yavaş büyür ve hiçbir zaman tamamen iyileşmez.

Bu kanserler genellikle cildin korumasız bölgelerinde oluştuğu için tekrar tekrar ultraviyoie ışınlarına maruz kalmanın buna yolaçan baş neden olduğu düşünülmektedir. Genetik yatkınlığın da katkısı olabilir. En yatkın olanlar açık tenli, mavi gözlü, kızıl saçlı olanlardır. Hastalık en fazla 40 yaşından sonra başlar.

Bazal celi kanseri lokal bir tümör olarak kalır. Vücudun başka yerlerine yayıldığı nadirdir. Tıbbi müdahale yapılmazsa, çevredeki dokuları ve derindeki organları istila edebilir, bunlar arasında sinirler, kemikler ve beyin de vardır.

Tedavi

Teşhis, kabarıklık veya yaradan yapılan biyopsi ile olur. Tedavi şekli kanserin boyuna, derinliğine ve bulunduğu yere bağlıdır ve kazıma ve koterizasyon, cerrahi çıkartma, dondurmak yoluyla ameliyat, röntgen ışını vermek veya bir dizi mikroskop kontrollü taşlama yöntemleri kullanılır (Mohs cerrahisi).
Erken tedavi edilirse, iyileşme oranı yüzde 95′i geçer. Fakat başka tümörlerin oluşmasını önlemek için yüksek koruma değerli güneş yağlarını sürekli ve bolca kullanmanız gerekir. Aynı zamanda düzenli olarak tıbbi kontrol yapınız.
Etiketler: cilt kanserleri, Genç Keratinosit Kanseri, gögüste veya sırtta lekeler, kulakta veya boyunca kabarıklık, yüzde kabarıklık

Genç Keratinosit Kanseri Kategoriler: Cilt Kanseri Genç Keratinosit Kanseri  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Bir yorum var
  1. Ümit dedi ki:

    Merhaba,

    Genç Keratinosit Kanserinde en etkili ve kolay tedavi yöntemi “Solarize” isimli bir melhemi 3 Ay boyunca sabah ve akśam kullanarak yok etmek!!!

    Saygilar Ümit

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home