GENİTAL BÖLGE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI?
Genital bölge temizliği için farklı seçenekler mevcut olup bunlardan en etkilisi muhakkak ki lazer epilasyondur.
Ancak burada dikkat edilmesi gereken bunun mutlaka bir uzman tarafından yapılmasındadır.Aksi takdirde daha kötü sonuçlar doğurabilir.Özellikle günümüzde bazı kuaförlerde bile bu hizmetin verildiği bilinmektedir.Lazer epilasyonla kıl kökleri yakıldığından fazla yakılması durumunda cilt yanıkları oluşabilir,bu da fiziksel açıdan acı verir.ayrıca estetik açıdan görünüm hoş olmayabilir.

Bir diğer seçenek kadınlar arasında oldukça yaygın olan klasik ağda yöntemi.Bunun da bu konuda tecrübeli kişiler tarafından veya kadının kendisi bu konuda deneyimli ise uygulaması gerekir.

Bir diğer yöntem ise iğne epilasyonu olup bu yöntem kıl kökerindeki bakterileri dışarı çıkartıp enfeksiyona yol açabileceğinden önerilmemektedir.

En basir ve en bilinen yöntem ise tabi ki jiletle traş etme yöntemi olup burada hijyen sorunu vardır.dikkat edilmesi gereken jiletin daha önce başkası tarafından kullanılmamış olmasıdır.genellikle banyo jileti olarak bilinen tek kullanımlık jiletlerin kullanılması önerilir.
GENİTAL BÖLGE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI? Kategoriler: Genel GENİTAL BÖLGE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI?  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home