Göz biçimine göre makyaj

 Göz biçimine göre makyaj

Makyajınızı göz biçiminize göre yaparsanız, gözleriniz ortaya çıkar ve tüm görünüşünüzü bir anda değiştirebilirsiniz.
* Küçük ve birbirine yakın gözler: Gözlerinizi daha iri veya birbirinden daha uzak göstermek için; önce göz kapaklarınızın dörtte üçünü kapatacak şekilde açık renkli bir far sürün. Sonra da kirpiklerinizin dibinden başlayıp dış köşelere doğru daha koyu bir renkle gölge yapın. En dıştaki kirpiklere ekstra rimel sürmelisiniz, göz kalemini ise sadece gözlerinizin dış köşelerine yakın uygulamalısınız. Gözlerinizin iç tarafına bej renkli bir kalem uygularsanız, onları daha büyük gösterebilirsiniz.
* Birbirinden uzak gözler: Gözlerinizin iç köşelerinde (göz pınarlarına yakın) daha koyu renkler ve daha fazla rimel kullanmalı, ortadan başlayıp dış taraflara doğru daha açık renkler uygulamalısınız. Göz kapağınızı renklendirirken, rengin dışa doğru giderek açılması gerekir.
* Dar göz kapakları: Eğer far sürmek için göz kapağınızda fazla alan yoksa; kirpiklerinize yakın olan kısmına koyu, üst kısmına ise kaş kemiğinin altında bitecek şekilde açık renkli bir far uygulayarak gözlerinize derinlik katabilirsiniz. Göz kapağının alt bölümü fazla darsa, kullanacağınız göz kalemi görünmeyecektir. Bu yüzden kalemi hangi kalınlıkta çekeceğinize karar vermek için aynaya iyi bakın.
* Düşük göz kapakları: Eğer göz kapaklarınız göz yuvarlarınızı kapayacak kadar düşükse, daha da büyük göstermemek için açık renkli far uygulamaktan kaçınmalısınız. Göz kapaklarına sürdüğünüz baz rengin üstüne mutlaka daha koyu bir far sürün. Sonra da koyu rengi alttaki açık renkle iyice kaynaştırın.

SABAH

Göz biçimine göre makyaj Kategoriler: Makyaj Göz biçimine göre makyaj

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home