Göz problemleri neler anlatır, göz yanması, çapak, göz kapağı , kaşlar , gözde çapaklanma, bilgisayar, Dr. Yasemin Amato, göz, gözde kahverengi leke, arpacık, göz sağlığı, göz problemleri, göz kapağın

305948″>
Gözler bir kişinin kolesterolü, kan şekeri veya karaciğeri hakkında uyarı verebilir… Özellikle kozmetik dermatoloji eğitiminiz varsa inanın bana size basit bir güzellik sorusuyla gelen hastanın gözlerine bakarak onun için endişelenmeye başlayabiliyorsunuz. Gözler, genel sağlığınız konusunda belirli sinyaller verebilecek kadar duyarlıdırlar. Tabi neye ve ne zaman bakmanız gerektiğini bilirseniz. Gelin birlikte bu uyarı sinyallerinden birkaçını inceleyelim. Evham kötülüğün korkusudur derler, yani dikkat etmek sizi daha sağlıklı ve önlem alıcı yapabilir.
KAYBOLAN KAŞLAR
Kaşlarınız zamanla veya yanlış almayla azalabilir ama kaşınızın dışta kalan 1/3’ü döküldüyse tiroit bezlerinizi kontrol ettirmenizde fayda olabilir. Hipotroit ve hipertiroit dediğimiz hastalıklarda genel bir bulgu olan kaşın dış tarafında azalma aslında size tiroit hormonlarınızın normal seyretmediğini gösteren bir uyarı gibidir. Tiroit hormonu aslında metabolizmanızı regüle ettiği gibi saç ve kıl üretiminde de kritik bir rol oynar.


GEÇMEYEN ARPACIK
Çoğu zaman, göz kapağının üzerinde bir kabartı ve kızarıklık bir arpacıktır, (bazen şalazyon da denir) 3 ay gibi bir sürede geçmemiş ise veya aynı noktada yenileniyorsa bir göz doktoruna görünmenizde fayda olabilir. Çok nadir görünen bir cilt kanseri olan yağ bezi kanseri belirtisi olma ihtimali olabilir, özellikle tekrarlıyor ve etrafında kirpik kaybı oluyorsa, dikkat etmenizi öneririm.
GÖZ KAPAĞINDA SARI LEKELER
Küçücük sarımsı tümsekler göz kapağında birden çok göründüğünde yüksek kolesterolden şüphelenmelisiniz çünkü bu yağ bezeleri gibi görünen pütürlerin diğer bir ismi de kolesterol pütürleridir. Çoğu zaman bir arpacık olarak yanılgıya varılır ama göz kapağında oluşabilecek nu pütürler birden çok sayıda ve çok küçük olarak belirirler.


BİLGİSAYAR BAŞINDA YANAN GÖZLER
Artık günümüzde herkesin başına gelebilecek bir olay haline gelen bilgisayar ekranına bakarken gözlerin yanması, sulanması ve görüş netliğinin bozulması için aslında bir isim bile var: bilgisayar görüşü sendromu (CVS) Bu durum 30’lu yaşlarında bir kişi için daha da zor bir hal alabilir çünkü bu yaşlarda göz zaten kayganlaştırıcı göz yaşı üretimini azaltmaktadır. Sonuç daha fazla mimik, kırışan göz kenarları ve baş ağrısı…
ÇAPAKLANMADA ARTIŞ
Göz kapaklarının iltihaplanması veya Blefarit de denilen bu durumun sürpriz iki nedeni olabilir: Saçlarda kepeklenme ya da akne rosacea; özellikle açık renkli cilt tonu olan 35 yaşın üzerindeki bayanlarda… Kulağa ilginç geliyor öyle değil mi?


KAŞINAN KIRMIZI GÖZLER
Gözlerinizi birçok şey kaşındırabilir ama bunu hapşırık, öksürük veya sinüslerin dolması takip ediyorsa, örneğin burun akması gibi, emin olun alerjiksiniz! Ben bilirim, senelerdir çekiyorum… Alerji dendiğinde gözlerde hesaba katılıyor ise havada uçuşan bir şeye alerjiniz var demektir.
GÖZ KAPAĞINDA KAHVERENGİ LEKE
Kendisini en iyi şekilde kontrol eden kişilerde bile zaman geliyor cilt kanseri atlanabiliyor. Göz kapağı tümörleri bazen kahverengi bir leke şeklinde kendisini gösterebilir, bu durumda hemen bir cilt doktoruna danışmanızda hayati önem olabilir. Hafife almamanızı tavsiye ederim! Görüyorsunuz ki bir kişinin gözleri sinirlendiğinden veya üzüldüğünden çok daha fazlasını anlatabilir, adeta sağlığınızın aynası olabilirler.

Göz problemleri neler anlatır, göz yanması, çapak, göz kapağı , kaşlar , gözde çapaklanma, bilgisayar, Dr. Yasemin Amato, göz, gözde kahverengi leke, arpacık, göz sağlığı, göz problemleri, göz kapağın Kategoriler: Göz Çevresi Bakımı Göz problemleri neler anlatır, göz yanması, çapak, göz kapağı , kaşlar , gözde çapaklanma, bilgisayar, Dr. Yasemin Amato, göz, gözde kahverengi leke, arpacık, göz sağlığı, göz problemleri, göz kapağın

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Bir yorum var
  1. yagmr dedi ki:

    goz ustunde tiruncu enk ne

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home