GRİP BELİRTİLERİ ve TEDAVİSİ: Grip nasıl geçer, ne iyi gelir?

Grip, değişik karakterli virüsler tarafından taşınan ve salgın vakalarında ortaya çıkan bir hastalıktır ve solunum yollarını etkiler. Hastalığa sebep olan virüslerinin sürekli olarak karakter değişim döngüsünde yer almaları nedeniyle piyasadaki grip aşılarının tüm virüslere karşı etkili olması mümkün değildir. Hastalık mikropların vücuda girmesinin ardından kısa bir süre içinde kendini belli etmeye başlar.

Grip belirtileri: Grip hastalığının işaretleri:

• Hafif ateş, halsizlik, eklemlerde ağrı ve hastalık hissi

• Gözlerde ve alında ağrılar

• Burun akıntısı, öksürük, boğazda ağrı

Hastalığın ilk birkaç gününün ardından belirtilerde azalma görülür ve hastalık gittikçe hafifler.

Grip tedavisi: Grip hastalığı ile mücadelede ne yapmalıyız?

• Grip belirtilerinin şiddetli olması durumunda derhal doktora müracaat etmemiz gerekir. Hastalığa doğrudan etki eden bir ilâç yoktur. Ancak öksürük, boğaz ağrısı, ateş ve diğer yan tesirleri için tedavi gerekebilir.

• Grip için en iyi tedavi yöntemlerinden biri hastanın mümkün olduğunca yatakta dinlenmesi ve vitaminli gıdalar ile beslenmesidir.
Hastalığın ağır geçtiği durumlarda karın zarı iltihabı ortakulak iltihabı, akciğer zarı iltihabı, bronşit, beyin ve sinir sistemi iltihapları görülebilir.

GRİP ve YÜKSEK ATEŞ

PROF. DR. AHMET MARANKİ GRİP TEDAVİSİ KÜRLERİ

Bu içerik grip belirtileri ve tedavisi konularını barındırır.

GRİP BELİRTİLERİ ve TEDAVİSİ: Grip nasıl geçer, ne iyi gelir? Kategoriler: Genel GRİP BELİRTİLERİ ve TEDAVİSİ: Grip nasıl geçer, ne iyi gelir?  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home