Gripten Korunmanın Yolları

Kış aylarında en çok görünen hastalıkların başında Grip bulunmaktadır. Gribin belirtileri arasında ilk olarak boğazda 1 karıncalanma, ardından hapşırık bulunmaktadır. Biz ise size Gripten Korunmanın Yollarını söyleyeceğiz. Gripten korunmak için her sabah Soğuk duş çok önemlidir. Bunun nedeni burun – gırtlak bölümünde kan dolaşımını düzenler ve saldırgan virüslere karşı iyi 1 savunma yaratmasıdır.

Ayaklara dönüşümlü sıcak – soğuk su banyosu da gribe karşı önemli bir korumadır. Her 2 ayağınızı yaklaşık 12 derece soğukluktaki suya daldırın, 1 kaç dakika sonra 40 derece sıcaklıktaki suya sokun. Burada dikkat edeceğiniz nokta, daima soğuk suyla bitirmeniz. Bu uygulama, ağız ve gırtlak bölümündeki mukozanın sıcaklığının bir derece yükselmesini sağlar.

Dayanıklılığı arttırıcı egzersizler de vücudu gribe karşı korur. Bisiklete binmek veya yürüyüşe çıkmak vejetatif sinir sisteminin düzenleme yeteneğini artırır. Sağlıklı ve vitamin açısından zengin besinler yemelisiniz. A, C , ve E vitamini içeren besin değerlerini tüketin.

Dişlerinizle beraber, diş etinizi, damak ve dilinizi de fırçalamayı unutmayın. Bu işlem, mukozanın virüslere karşı dayanıklılığını artırır. Fırsatını buldukça güneşe çıkın. Doğal ultraviyole ışınları, bedenin savunma mekanizmasını uyarır.

Gripten Korunmanın Yolları Kategoriler: Genel Gripten Korunmanın Yolları  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home